“Nar” inklüziv məşğulluğun təşviqinə töhfə verir - VİDEO
“Nar” inklüziv məşğulluğun təşviqinə töhfə verir - VİDEO “Nar” inklüziv məşğulluğun təşviqinə töhfə verir - VİDEO
Sərfəli mobil operator “Nar” gənclərin peşə bacarıqlarının inkişafına, əmək bazarına inteqrasiyasına və işlə təmin olunmasına dəstək verən “Təlim Məktəbi” layihəsini on ilə yaxındır ki, həyata keçirir. Bu illər ərzində layihə modelyer-dərzi, manikür ustası, aşpaz, şirniyyat ustası və motorçu kimi müxtəlif peşələri əhatə edib. Layihə çərçivəsində iştirakçılar müxtəlif peşələr üzrə bilik və praktiki bacarıqlar əldə edir, bu bacarıqları real iş mühitində tətbiq edərək əmək fəaliyyətinə başlamaq imkanı qazanırlar.
Layihənin iştirakçısı Fatimə Hüsiyeva modelyer-dərzi peşəsi üzrə təlim keçərək qazandığı bacarıqlar sayəsində Bakı Tekstil Fabrikində işə qəbul olunub və hazırda fəaliyyətini burada davam etdirir. “Nar” Fatimənin peşə təlimindən iş həyatına qədər keçdiyi yolu əks etdirən qısa videomüsahibə hazırlayıb. Müsahibədə Fatimə peşə seçimi, təlim müddətində qazandığı biliklər və hazırkı iş təcrübəsi haqqında danışır. Videomüsahibəni bu linkdən izləyə bilərsiniz.
Qeyd edək ki, “Nar”ın “Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə reallaşdırıdğı layihə eşitmə məhdudiyyətli şəxslər üçün peşə  təlimləri təşkil etməklə, onların müxtəlif iş bacarıqlarına yiyələnməsinə töhfə verir. Layihə eyni zamanda sağlamlıq imkanları məhdud gənclərin əmək bazarına inteqrasiyasını dəstəkləyərək inklüziv iş mühitinin formalaşmasına diqqət çəkir.
Hazırda 2,2 milyon abunəçiyə xidmət göstərən “Nar” son 7 il ərzində Müştəri Loyallığı İndeksi göstəricisinə əsasən Azərbaycanda lider mobil operatordur. Bu uğurun arxasında “Nar”ın ardıcıl şəkildə həyata keçirdiyi müştəriyönümlü strategiya dayanır. Mobil operator istifadəçilərinə sərfəli qiymət qarşılığında dayanıqlı və yüksəkkeyfiyyətli rabitə xidmətləri, müxtəlif internet paketləri və müasir eSim texnologiyası təqdim edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_b4307433784673e00ef05bee5_o.jpg
Выгодный мобильный оператор Nar уже около десяти лет реализует проект «Школа обучения», направленный на развитие трудовых навыков молодежи, содействие ее интеграции на рынок труда и трудоустройству. За эти годы проект охватил различные профессии, включая модельера-портного, мастера маникюра, повара, кондитера и моториста. В рамках проекта участники получают знания и практические навыки по различным специальностям, а также возможность применять их в реальной рабочей среде и начать профессиональную деятельность.
Участница проекта Фатима Гусиева прошла обучение по специальности модельера-портного и благодаря приобретенным навыкам была принята на работу на Бакинскую текстильную фабрику, где продолжает работать в настоящее время. Nar подготовил короткое видеоинтервью, рассказывающее о пути Фатимы от профессионального обучения до трудоустройства. В интервью Фатима рассказывает о выборе профессии, знаниях и навыках, полученных в ходе обучения, а также о своем нынешнем опыте работы. Посмотреть видеоинтервью можно по ссылке.
Отметим, что проект, реализуемый Nar совместно с общественным объединением «Поддержка глухих», предусматривает организацию профессионального обучения для людей с нарушениями слуха и способствует приобретению ими различных трудовых навыков. Одновременно проект содействует интеграции молодых людей с ограниченными возможностями здоровья на рынок труда и привлекает внимание к формированию инклюзивной рабочей среды.
В настоящее время Nar обслуживает 2,2 миллиона абонентов и на протяжении последних семи лет является ведущим мобильным оператором Азербайджана по показателю Индекса клиентской лояльности. В основе этого успеха лежит последовательно реализуемая Nar клиентоориентированная стратегия. Мобильный оператор предлагает пользователям стабильные и высококачественные услуги связи по выгодным ценам, различные интернет-пакеты и современную технологию eSIM.