“Nar” inklüziv məşğulluğun təşviqinə töhfə verir - VİDEO
“Nar” inklüziv məşğulluğun təşviqinə töhfə verir - VİDEO “Nar” inklüziv məşğulluğun təşviqinə töhfə verir - VİDEO
Sərfəli mobil operator “Nar” gənclərin peşə bacarıqlarının inkişafına, əmək bazarına inteqrasiyasına və işlə təmin olunmasına dəstək verən “Təlim Məktəbi” layihəsini on ilə yaxındır ki, həyata keçirir. Bu illər ərzində layihə modelyer-dərzi, manikür ustası, aşpaz, şirniyyat ustası və motorçu kimi müxtəlif peşələri əhatə edib. Layihə çərçivəsində iştirakçılar müxtəlif peşələr üzrə bilik və praktiki bacarıqlar əldə edir, bu bacarıqları real iş mühitində tətbiq edərək əmək fəaliyyətinə başlamaq imkanı qazanırlar.
Layihənin iştirakçısı Fatimə Hüsiyeva modelyer-dərzi peşəsi üzrə təlim keçərək qazandığı bacarıqlar sayəsində Bakı Tekstil Fabrikində işə qəbul olunub və hazırda fəaliyyətini burada davam etdirir. “Nar” Fatimənin peşə təlimindən iş həyatına qədər keçdiyi yolu əks etdirən qısa videomüsahibə hazırlayıb. Müsahibədə Fatimə peşə seçimi, təlim müddətində qazandığı biliklər və hazırkı iş təcrübəsi haqqında danışır. Videomüsahibəni bu linkdən izləyə bilərsiniz.
Qeyd edək ki, “Nar”ın “Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə reallaşdırıdğı layihə eşitmə məhdudiyyətli şəxslər üçün peşə  təlimləri təşkil etməklə, onların müxtəlif iş bacarıqlarına yiyələnməsinə töhfə verir. Layihə eyni zamanda sağlamlıq imkanları məhdud gənclərin əmək bazarına inteqrasiyasını dəstəkləyərək inklüziv iş mühitinin formalaşmasına diqqət çəkir.
Hazırda 2,2 milyon abunəçiyə xidmət göstərən “Nar” son 7 il ərzində Müştəri Loyallığı İndeksi göstəricisinə əsasən Azərbaycanda lider mobil operatordur. Bu uğurun arxasında “Nar”ın ardıcıl şəkildə həyata keçirdiyi müştəriyönümlü strategiya dayanır. Mobil operator istifadəçilərinə sərfəli qiymət qarşılığında dayanıqlı və yüksəkkeyfiyyətli rabitə xidmətləri, müxtəlif internet paketləri və müasir eSim texnologiyası təqdim edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_b4307433784673e00ef05bee5_o.jpg
Affordable mobile operator Nar has been implementing its “Training School” project for nearly ten years, supporting young people in developing vocational skills, integrating into the labour market and finding employment. Over the years, the project has covered a range of professions, including fashion design and tailoring, manicure, cooking, pastry making and motor mechanics. Through the project, participants acquire knowledge and practical skills in various professions and have the opportunity to apply these skills in a real working environment and begin their careers.
Project participant Fatima Husiyeva completed training in fashion design and tailoring and, thanks to the skills she acquired, was employed by Baku Textile Factory, where she continues to work today. Nar has produced a short video interview highlighting Fatima’s journey from vocational training to employment. In the interview, Fatima talks about her choice of profession, the knowledge and skills she gained during the training, and her current work experience. The video interview is available via the link.
It should be noted that the project, implemented by Nar jointly with the “Support for the Deaf” Public Union, provides vocational training for people with hearing impairments, helping them acquire a range of job-related skills. At the same time, the project supports the integration of young people with disabilities into the labour market and draws attention to the importance of fostering an inclusive working environment.
Currently serving 2.2 million subscribers, “Nar” has been Azerbaijan’s leading mobile operator in terms of the Customer Loyalty Index for the past seven years. This achievement is underpinned by Nar’s consistently implemented customer-centric strategy. The mobile operator provides its users with reliable, high-quality communication services at affordable prices, a variety of mobile internet packages, and modern eSIM technology.