https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_150b2b4e8bee1328b7f7f0798_o.jpg
Xəbər verildiyi kimi, Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ASEAN Parlamentlərarası Assambleyasının (AİPA) 43-cü Baş Assambleyasında iştirak etmək üçün Kambocada səfərdədir. Noyabrın 21-də AİPA-nın 43-cü Baş Assambleyasının açılış mərasimi keçirilib. Milli Məclisin sədri Kamboca tərəfinin dəvəti əsasında xüsusi qonaq qismində Assambleyada iştirak edir.
Tədbirdə Kamboca Krallığı Milli Assambleyasının sədri, AİPA-nın 43-cü Baş Assambleyasının prezidenti Akka Moha Ponhea Çakri Henq Samrin qonaqları salamlayıb.
Kamboca Krallığının Kralı Əlahəzrət Norodom Sihamoninin tədbir iştirakçılarına müraciəti oxunub.
Sonra Kamboca Krallığı Senatının sədri Vibolsena Fikdei Say Çum, Kamboca Krallığının Baş naziri və ASEAN-ın sədri Akka Moha Sena Padei Teko Hun Sen, Kamboca Krallığı Milli Assambleyasının sədri, AİPA-nın 43-cü Baş Assambleyasının prezidenti Akka Moha Ponhea Çakri Henq Samrin çıxış etdikdən sonra təşkilati məsələlərin müzakirə olunduğu Birinci Plenar Sessiya keçirilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_150b2b4e8bee1328b7f7f0798_o.jpg
Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova who is in Cambodia for the 43rd General Assembly of the ASEAN Inter-Parliamentary Assembly (AIPA) attended the session opening ceremony as a special guest of the Cambodian side on 21 November.
President of the National Assembly of the Kingdom of Cambodia/ President of the current AIPA session Akka Moha Ponhea Chakri Heng Samrin greeted the participants of the 43rd congress.
The address to the participants of the King of Cambodia His Majesty Norodom Sihamoni was read aloud, besides.
Then spoke President of the Senate of Cambodia Vibolsena Fikdei Say Chhum, Prime Minister and Chairman of the ASEAN Aka Moha Sena Padei Teko Hun Sen and President of the Cambodian National Assembly/the 43rd session of the ASEAN IPA GA Akka Moha Ponhea Chakri Heng Samrin. A discussion of organisational matters followed, whereafter the first plenary session of the 43rd session of the General Assembly took place.