https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_6af53efe9808292d133c91ce2_o.jpg
Bakıda Azərbaycan Hərbi Dəniz Qüvvələrinin komandanı vitse-admiral Sübhan Bəkirov Pakistan İslam Respublikasının Hərbi Dəniz Qüvvələri komandanı admiral Muhammad Amcad Xan Niazinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Əvvəlcə HDQ-də rəsmi qarşılanma mərasimi keçirilib. Pakistan HDQ komandanı fəxri qarovul dəstəsinin önündən keçib, hər iki ölkənin dövlət himni səsləndirilib.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin hərbi hissənin ərazisində ucaldılan abidəsi önünə əklil qoyularaq xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Sonra Pakistan nümayəndə heyətinin rəhbəri “Fəxri qonaqlar kitabı"nı imzalayıb.
HDQ komandanı vitse-admiral S.Bəkirov qonaqları salamlayaraq ölkələrimiz arasında hərbi sahədə əməkdaşlığın dostluq və qardaşlıq münasibətləri üzərində qurulduğunu qeyd edib.
Nümayəndə heyətinə HDQ-nin tarixi və fəaliyyəti haqqında geniş brifinq təqdim edilib.
Göstərilən yüksək qonaqpərvərliyə görə minnətdarlığını bildirən admiral M.A.X.Niazi hər iki ölkənin HDQ-nin daha da inkişaf etdirilməsi istiqamətində görülən işlərin əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
Görüşdə Azərbaycan-Pakistan HDQ arasında hərbi, hərbi təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsinə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonra hərbi gəmilərə baxış keçirilib, onların taktiki-texniki xüsusiyyətləri, həmçinin gəmi heyətinin yerləşməsi və qidalanması ilə bağlı nümayəndə heyətinə məlumat verilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_6af53efe9808292d133c91ce2_o.jpg
The Commander of the Azerbaijan Naval Forces, Vice Admiral Subhan Bakirov, held a meeting in Baku with a delegation led by the Chief of the Naval Staff of the Pakistan Navy, Admiral Muhammad Amjad Khan Niazi.
First, an official welcoming ceremony was held in the Naval Forces. The Chief of the Naval Staff of the Pakistan Navy passed along the guard of honor and the national anthems of both countries were performed.
A wreath was laid at the monument to national leader Heydar Aliyev, erected in the territory of the military unit, and tribute was paid to his memory.
Then the head of the Pakistani delegation signed the Distinguished Visitors’ Book.
Welcoming the guests, the Commander of the Azerbaijan Naval Forces, Vice Admiral S. Bakirov stressed that cooperation between our countries in the military sphere is based on friendly and fraternal relations.
The delegation was given an extensive briefing on the history and activities of the Azerbaijan Naval Forces.
Expressing gratitude for the hospitality, Admiral M.A.Kh.Niazi emphasized the significance of the work carried out in the direction of further development of the Naval Forces of both countries.
At the meeting, a detailed exchange of views on the expansion of cooperation between the Azerbaijan and Pakistan Naval Forces in the military, military-educational, and other spheres was held.
Then the inspection of warships took place, and the delegation was informed about their tactical and technical characteristics, as well as the accommodation and nutrition of the ships' crew.