https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_8f38d2d3d89a0c1e9a1f38f0b_o.jpg
"Qardaş yumruğu" təliminin “Yüksək Səviyyəli Müşahidəçi Günü”ndə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan telefon zəngi ilə hər iki qardaş ölkənin təlimdə iştirak edən şəxsi heyətini təbrik ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyev şəxsi heyəti təbrik edərək "Qardaş yumruğu" təliminin Türkiyə-Azərbaycan birliyinin növbəti təzahürü olduğunu qeyd edib, birliyimizin sarsılmaz və əbədi olduğunu bildirib.
Sonra Türkiyə Respublikasının Prezidenti cənab Rəcəb Tayyib Ərdoğan bir millət, iki dövlət anlayışı ilə keçirilən təlimin uğurla həyata keçirildiyini bildirib və heç kimin ayıra bilməyəcəyi birliyimizin gələcəkdə də davam etdiriləcəyini qeyd edərək bütün şəxsi heyəti təbrik edib.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_8f38d2d3d89a0c1e9a1f38f0b_o.jpg
On the Distinguished Visitors Day held during the “Fraternal Fist” exercises, the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev and the President of the Republic of Türkiye, Mr. Recep Tayyip Erdogan, via a telephone call congratulated the military personnel of both fraternal countries participating in the exercises.
The President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, congratulated the military personnel and noted that the “Fraternal Fist” exercises are another manifestation of Turkish-Azerbaijani unity, as well as emphasized that the unity is indestructible and eternal.
Emphasizing the successful conduct of the exercises, held under the idea of “One nation, two states”, the President of the Republic of Türkiye, Mr. Recep Tayyip Erdogan, noted that our unshakable unity will continue in the future and congratulated the military personnel.