https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_8f38d2d3d89a0c1e9a1f38f0b_o.jpg
"Qardaş yumruğu" təliminin “Yüksək Səviyyəli Müşahidəçi Günü”ndə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan telefon zəngi ilə hər iki qardaş ölkənin təlimdə iştirak edən şəxsi heyətini təbrik ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyev şəxsi heyəti təbrik edərək "Qardaş yumruğu" təliminin Türkiyə-Azərbaycan birliyinin növbəti təzahürü olduğunu qeyd edib, birliyimizin sarsılmaz və əbədi olduğunu bildirib.
Sonra Türkiyə Respublikasının Prezidenti cənab Rəcəb Tayyib Ərdoğan bir millət, iki dövlət anlayışı ilə keçirilən təlimin uğurla həyata keçirildiyini bildirib və heç kimin ayıra bilməyəcəyi birliyimizin gələcəkdə də davam etdiriləcəyini qeyd edərək bütün şəxsi heyəti təbrik edib.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_8f38d2d3d89a0c1e9a1f38f0b_o.jpg
В «День высокопоставленного наблюдателя», состоявшегося в ходе учений «Братский кулак», Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган поздравили по телефону задействованный в учениях личный состав двух братских стран.
Президент Азербайджанской Республики, Верховный Главнокомандующий Вооруженными Силами господин Ильхам Алиев, поздравив личный состав, назвал учения «Братский кулак» очередным проявлением турецко-азербайджанского единства и подчеркнул, что наше единство нерушимо и вечно.
Поздравив весь личный состав, Президент Турецкой Республики господин Реджеп Тайип Эрдоган отметил успешность учений, проходящих под девизом «Одна нация, два государства», и подчеркнул, что наше нерушимое единство сохранится и впредь.