https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_63c372136d485ec1eafdee1fd_o.jpg
Kapital Bank korporativ sosial məsuliyyət strategiyasına uyğun olaraq hər zaman gənclərin təhsil imkanlarının inkişaf etdirilməsinə dəstək göstərir. Bu dəfə Sabirabadın millət vəkili Kamal Cəfərovun təşəbbüsü, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən "Sabirabad Rəqəmsal İnkişaf" (SİRİ) layihəsinin 2-ci buraxılışına Kapital Bank da qoşulub. Kapital Bank "SİRİ" layihəsinə qoşularaq təlimlərdə istifadə etmək üçün 6 ədəd notebook və 1 ədəd rəngli printer hədiyyə edib.
7 dekabr 2022-ci il tarixində Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyevin, Milli Məclisin deputatı Kamal Cəfərovun, YAP Sabirabad rayon təşkilatının sədri Varis Rüstəmov və Kapital Bank-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin rəisi Pərviz Sədrəddinovun iştirakı ilə "SİRİ" layihəsinin 1-ci buraxılışının məzunları ilə görüş keçirilib. Tədbirdə sabirabadlı gənclər "SİRİ" layihəsinin təşkilatçılarına təşəkkür etdilər və layihənin davam etdirilməsini xahiş etdilər. Görüşdə "SİRİ” layihəsinin 2-ci buraxılışının 2023-cü ilin mart ayında başlanması və 1-ci buraxılışda yüksək nəticə göstərən məzunların bu prosesə cəlb edilməsi qərara alınıb.
Qeyd edək ki, layihənin məqsədi gənclərdə rəqəmsal bacarıqların formalaşdırılması və əmək bazarı üçün kadr potensialının artırılmasıdır. 2022-ci ilin yay aylarında Sabirabaddan olan 180 nəfər gənc arasından müvafiq test və müsahibə aparılaraq, onlardan 10 nəfər iştirakçı qisminə seçilib. Gənclər üçün təlimlərin keçirilməsi məqsədilə Yeni Azərbaycan Partiyasının Sabirabad rayon təşkilatının inzibati binasında müvafiq şərait yaradılıb. Nazirliyin mütəxəssisi həftədə 3 dəfə gənclərə onlayn formada, 1 dəfə isə Sabirabada səfər etməklə "FrontEnd" istiqaməti üzrə təlimlər keçib.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_63c372136d485ec1eafdee1fd_o.jpg
Kapital Bank активно поддерживает развитие образовательных возможностей для молодежи в соответствии со своей стратегией корпоративной социальной ответственности. Банк присоединился ко второй волне проекта «Цифровое развитие Сабирабада» (SİRİ), который реализуется по инициативе депутата Сабирабадского района Кямала Джафарова и поддержке Министерством цифрового развития и транспорта.
7 декабря 2022 года состоялась встреча с выпускниками первой волны проекта SİRİ с участием министра цифрового развития и транспорта Рашада Набиева, депутата Кямала Джафарова, председателя Сабирабадской районной организации партии «Ени Азербайджан» Вариса Рустамова и начальника отдела по связям с общественностью Kapital Bank Парвиза Садраддинова. На мероприятии выпускники поблагодарили организаторов и выразили надежду, что проект будет реализовываться и дальше. В ходе встречи было принято решение начать вторую волну проекта SİRİ в марте 2023 года и привлечь к процессу выпускников, показавших высокие результаты в первой.
Следует отметить, что целью проекта SİRİ является формирование цифровых навыков у молодежи и повышение кадрового потенциала в сфере информационных технологий. Летом 2022 года среди 180 молодых людей из Сабирабада было проведено тестирование и собеседование, и 10 кандидатов были отобраны в качестве участников проекта. В административном здании Сабирабадской районной организации партии «Ени Азербайджан» были созданы соответствующие условия для проведения тренингов для участников. Специалист министерства проводил тренинги по front-end разработке 3 раза в неделю онлайн и 1 раз в офлайн-формате в Сабирабаде.