https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_20c2d0ca6c51bea59f5aaf131_o.jpg
Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü ilə əlaqədar silsilə tədbirlər davam etdirilir. Bu gün Arif Hüseynzadə adına 20 nomrəli məktəb-liseyin müəllim və şagird heyəti üçün Dövlət Təhlükəsizlik Xidmətinin (DTX) Heydər Əliyev adına Akademiyasının “Şöhrət” muzeyinə ekskursiya təşkil edilib.
Məktəblilər əvvəlcə Ulu Öndərin abidəsi önünə gül dəstələri qoyublar. Sonra “Şöhrət” muzeyində dahi şəxsiyyətin zəngin həyat və fəaliyyətini əks etdirən fotostendlər və eksponatlarla tanış olublar.
Orta və ali məktəbləri yalnız əla qiymətlərlə bitirməsi barədə attestat və diplom, əla təhsilə və nümunəvi əxlaqa görə tərifnamə, işlədiyi müxtəlif kollektivlərdə yalnız müsbət keyfiyyətlərlə səciyyələndirilən xasiyyətnamələr, keçmiş SSRİ-nin müxtəlif guşələrində, respublikamızın ayrı-ayrı şəhər və rayonlarında keçirilmiş tədbirlərdə çəkilmiş fotoşəkillər, Dövlət Təhlükəsizlik Komitəsinin rəhbəri işlədiyi dövrdə iş otağındakı əşyalar məktəblilərdə zəngin təəssürat yaratmışdır.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_20c2d0ca6c51bea59f5aaf131_o.jpg
A series of events related to the commemoration day of National Leader Heydar Aliyev are being organized by the Baku City Youth and Sports Department. Today, an excursion to the "Shohret" museum of the Academy named after Heydar Aliyev of the State Security Service (SSC) was organized for the teachers and students of the school-lyceum number 20 named after Arif Huseynzade.
Schoolchildren first laid flowers in front of the Great Leader's monument. Then they got acquainted with photo booths and exhibits reflecting the rich life and activities of the genius in the "Shohret" museum.
A certificate and diploma stating that he graduated from secondary and higher schools with only excellent grades, a letter of commendation for excellent education and exemplary morals, letters of character characterized only by positive qualities in the various teams he worked in, photos taken at events held in different corners of the former USSR, in individual cities and regions of our republic, State During the time when the head of the Security Committee worked, the things in the study room made a rich impression on schoolchildren.