https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_20c2d0ca6c51bea59f5aaf131_o.jpg
Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü ilə əlaqədar silsilə tədbirlər davam etdirilir. Bu gün Arif Hüseynzadə adına 20 nomrəli məktəb-liseyin müəllim və şagird heyəti üçün Dövlət Təhlükəsizlik Xidmətinin (DTX) Heydər Əliyev adına Akademiyasının “Şöhrət” muzeyinə ekskursiya təşkil edilib.
Məktəblilər əvvəlcə Ulu Öndərin abidəsi önünə gül dəstələri qoyublar. Sonra “Şöhrət” muzeyində dahi şəxsiyyətin zəngin həyat və fəaliyyətini əks etdirən fotostendlər və eksponatlarla tanış olublar.
Orta və ali məktəbləri yalnız əla qiymətlərlə bitirməsi barədə attestat və diplom, əla təhsilə və nümunəvi əxlaqa görə tərifnamə, işlədiyi müxtəlif kollektivlərdə yalnız müsbət keyfiyyətlərlə səciyyələndirilən xasiyyətnamələr, keçmiş SSRİ-nin müxtəlif guşələrində, respublikamızın ayrı-ayrı şəhər və rayonlarında keçirilmiş tədbirlərdə çəkilmiş fotoşəkillər, Dövlət Təhlükəsizlik Komitəsinin rəhbəri işlədiyi dövrdə iş otağındakı əşyalar məktəblilərdə zəngin təəssürat yaratmışdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_20c2d0ca6c51bea59f5aaf131_o.jpg
Ряд мероприятий, приуроченных к дню памяти общенационального лидера Гейдара Алиева, организует Управление молодежи и спорта города Баку. Сегодня для учителей и учащихся школы-лицея № 20 имени Арифа Гусейнзаде была организована экскурсия в музей «Шохрет» Академии имени Гейдара Алиева Службы государственной безопасности (СГБ).
Школьники впервые возложили цветы к памятнику Великому Вождю. Затем ознакомились с фотобудками и экспонатами, отражающими насыщенную жизнь и деятельность гения в музее «Шохрет».
Аттестат и диплом об окончании средней и высшей школы только с отличными оценками, грамота за отличное образование и образцовые нравы, грамоты, характеризующиеся только положительными качествами в различных коллективах, в которых он работал, фотографии, сделанные на мероприятиях в разных уголках бывшего СССР, в отдельных городах и районах нашей республики, государства В то время, когда работал глава Комитета безопасности, вещи в кабинете производили на школьников богатое впечатление.