https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_5f6785aeb52f3b1955233b43f_o.jpg
Əcnəbi vətəndaşların qəbulu və ölkəmizdə təhsil alan əcnəbi tələbələrin məlumatlarının toplanması aidiyyəti elektron resurslar (portal.edu.az və atis.edu.az) vasitəsilə aparılır. Türkiyə, İran, Rusiya, Pakistan, Türkmənistan, Qazaxıstan, Tacikistan, Banqladeş, Çad, Ukrayna, Gürcüstan, Çin, Nigeriya, Küveyt və digər ölkələrdən Bakı Dövlət Universitetində (BDU) təhsil almaq üçün çoxsaylı müraciətlər daxil olmaqdadır.
2022/2023-cü tədris ili üzrə bu günədək BDU-ya bakalavriaturaya 34, magistraturaya 28, doktoranturaya 7, hazırlıq qruplarına isə 51 nəfər olmaqla, ümumilikdə 120 nəfər əcnəbi vətəndaş qəbul olub. Bu da ötən illərə nisbətən böyük göstəricidir. BDU-da əcnəbi vətəndaşların qəbul prosesi davam edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_5f6785aeb52f3b1955233b43f_o.jpg
Для обучения в Бакинском государственном университете (БГУ) поступают многочисленные обращения из Турции, Ирана, России, Пакистана, Туркменистана, Казахстана, Таджикистана, Бангладеш, Чада, Украины, Грузии, Китая, Нигерии, Кувейта и других стран.
В 2022/2023 учебном году в вуз поступили 120 иностранных граждан, в том числе, 34 человека – по уровню бакалавриата, 29- магистратуры, 7- докторантуры и 51 человек – в подготовительные группы. По сравнению с предыдущими годами это хороший показатель. Процесс приема иностранных граждан в БГУ продолжается.