https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_4aeafe86d47c501ced7a84922_o.jpg
AMEA-nın müxbir üzvü Vaqif Quliyevin məqaləsi yüksək impakt faktorlu Q2 kateqoriyalı beynəlxalq jurnalda dərc edilib
Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi Riyaziyyat Elmi-Tədqiqat İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Vaqif Quliyevin müəllifi olduğu məqalə “Journal of Mathematical Inequalities”də çap olunub.
İmpakt faktoru 1.145-ə bərabər olan “Journal of Mathematical Inequalities” jurnal “Clarivate Analytics”in Q2 kateqriyasındadır.
“Total Morri fəzalarında maksimal kommutator və maksimal funksiyanın kommutatoru” adlı məqalədə Morrey fəzalarının total Morrey fəzaları adlanan yeni variantı təqdim edilib. Bu fəzalar klassik Morrey fəzalarını və modifə olunmuş Morrey fəzalarını ümumiləşdirir. Məqalədə total Morrey fəzalarının əsas xassələri verilib və Morrey fəzalarında bəzi daxilolmalar öyrənilib. Həmçinin total Morrey fəzalarında maksimal kommutator operatorunun və maksimal operatorun kommutatorunun məhdudluğu üçün zəruri və kafi şərtlər alınıb.

Статья член-корреспондента НАН Азербайджана была опубликована в международном журнале Статья член-корреспондента НАН Азербайджана была опубликована в международном журнале
Статья член-корреспондента НАН Азербайджана была опубликована в международном журнале с высоким импакт-фактором категории Q2
Опубликована статья заместитель директора по научной работе Института Прикладной Математики Бакинского Государственного Университета, член-корреспондента НАН Азербайджана, профессора Вагифа Гулиева. Статья была опубликована в журнале “Journal of Mathematical Inequalities” из международной реферируемой базы «Clarivate Analytics» категории Q2 с высоким импакт-фактором - 1.145.
В статье под названием  «Максимальный коммутатор и коммутатор максимальной функции на тотальных пространствах Морри» мы вводим новый вариант пространств Морри, называемых тотальными пространствами Морри. Эти пространства обобщают классические пространства Морри и модифицированные пространства Морри. Мы даем основные свойства полных пространств Морри и изучаем некоторые вложения в пространство Морри. Приводятся также необходимые и достаточные условия ограниченности максимального коммутаторного оператора и коммутатора максимального оператора на тотальных пространствах Морри.