https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_5e5b27a7c77a2a34deeb7685f_o.jpg
“TEKNOFEST Azərbaycan” Aerokosmik və Texnologiya Festivalı çərçivəsində texnologiya müsabiqələri və tədbirlərlə yanaşı paytaxt sakinləri və qonaqlar üçün əyləncəli proqramlar da təşkil olunacaq.
Məlumat üçün bildiririk ki, “TEKNOFEST Azərbaycan” Türkiyə Teknoloji Takımı Vakfının (T3 Vakfı), Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi və Türkiyə Respublikası Sənaye və Texnologiya Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə bu ilin 26-29 may tarixlərində Bakıda ilk dəfə olaraq keçiriləcək.
Festival çərçivəsində Bakıda ilk dəfə olaraq məşhur ispaniyalı flyboarder Lindsay McQueen-in təqdimatında su üzərində Flyboard şousu da baş tutacaq.
Qeyd edək ki, Lindsay McQueen Qətər və Dubayda su üzərində Flyboard üzrə keçirilmiş dünya çempionatlarında uğurla iştirak edib.
Paytaxt sakinləri və qonaqlar 4 gün ərzində, gündə 2 dəfə olmaqla, möhtəşəm Flyboard şousunu izləyə biləcəklər.
Əsrarəngiz musiqi sədaları və festival iştirakçılarının coşqunluğu ilə müşayiət olunacaq proqramda ispaniyalı idmançı su üzərində olduqca heyrətamiz fəndlər nümayiş etdirəcək: o, sudan 10-15 metr hündürlükdə nəfəs kəsən saltoları – geriyə çevrilmə və öz oxu ətrafında fırlanaraq dönmə hərəkətlərini məharətlə icra edəcək. Eyni zamanda, McQueen havada asılı vəziyyətdə qalaraq daha sonra suya dalma fəndlərini göstərəcək.
Su üzərində Flyboard əyləncə proqramı festivalın bir hissəsi olmaqla Dənizkənarı Milli Parkdan şounu izləyən Bakı sakinlərinə unudulmaz xoş anlar yaşadacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_5e5b27a7c77a2a34deeb7685f_o.jpg
В рамках Аэрокосмического и технологического фестиваля «TEKNOFEST Азербайджан» наряду с технологическими конкурсами и мероприятиями, для жителей столицы будут организованы развлекательные программы.
Сообщаем, что «TEKNOFEST Азербайджан» впервые пройдет в Баку 26-29 мая этого года при совместной организации Фонда Турецкой технологической команды (T3 Foundation), Министерства цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики и Министерства промышленности и технологий Турецкой Республики.
Так, впервые в Баку пройдет флайборд-шоу на воде, которое представит известная испанская флайбордистка Линдси МакКуин.
Отметим, что Линдси МакКуин успешно участвовала в чемпионатах мира по флайборду в Катаре и Дубае.
Жители столицы смогут дважды в день в течение 4 дней наблюдать за великолепным флайборд-шоу.
В сопровождении загадочной музыки и энтузиазма участников фестиваля испанская спортсменка продемонстрирует несколько удивительных трюков на воде: на высоте 10-15 метров над водой она совершит умопомрачительные сальто, вращаясь вокруг своей оси. При этом МакКуин останется висеть в воздухе, а затем продемонстрирует ныряющие трюки.
В рамках фестиваля программа водных флайборд-развлечений подарит бакинцам незабываемые моменты просмотра шоу из Национального приморского парка.