https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_2f90e90ae0390e8b2c8ece6d0_o.jpg
ADA Universitetinin İnkişaf və Diplomatiya İnstitutunun və Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində Gənc Diplomatlar üçün Xarici Siyasət Proqramın iştirakçıları Bakı Limanında olublar.
2022-ci ilin oktyabr - 2023-cü ilin may ayı ərzində həyata keçirilən bu proqramda iştirak edən XİN-nin müxtəlif strukturında çalışan 40 nəfər gənc diplomat Bakı Limanının rəhbərliyi ilə görüşüb. İnteraktiv müzakirələr zamanı qonaqlara limanın regiondakı əhəmiyyəti, Azərbaycanın qlobal nəqliyyat şəbəkəsindəki rolu və "hub strategiyası", limanın əməliyyat imkanları, o cümlədən limanın yeni inkişaf perspektivləri barədə məlumat verilib və onları maraqlandıran suallar müzakirə edilib.

Young diplomats of Azerbaijan visited the Port of Baku
Young diplomats of Azerbaijan visited the Port of Baku Young diplomats of Azerbaijan visited the Port of Baku
Participants of the Foreign Policy Program for Young Diplomats visited Port of Baku within the framework of the joint cooperation of the Development and Diplomacy Institute of ADA University and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan.
40 young diplomats working in different structures of the Ministry of Foreign Affairs who participated in this program, which was implemented during October 2022 - May 2023, met with the management of Port of Baku. During the interactive discussions, the guests were informed about the importance of the port in the region, the role of Azerbaijan in the global transport network and the "hub strategy", operational capabilities of the port, as well as the new development prospects of the port, and the questions that interested them were discussed.