https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_9c076d0270a6a42354463cc32_o.jpg
Kapital Bank sosial yönümlü fəaliyyətinə uyğun olaraq Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkil etdiyi Respublika Fənn Olimpiadalarının keçirilməsinə dəstək göstərib. Olimpiadalar Azərbaycan dili və ədəbiyyat, riyaziyyat, fizika, kimya, biologiya, informatika, coğrafiya və tarix olmaqla 8 fənn üzrə keçirilir.
25 fevral 2023-cü il tarixində fənn olimpiadalarının respublika mərhələsinin yarımfinal turu keçiriləcək. Yarımfinal turunda iştirak edəcək şagirdlər https://portal.edu.az/ platforması üzərindən “Müsabiqə və olimpiadalar” bölməsinə daxil olaraq buraxılış vərəqələrini çap edə bilərlər.
Qeyd edək ki, Respublika Fənn Olimpiadalarının təşkilində məqsəd istedadlı şagirdlərin aşkar edilməsi, onlarda fənlərin dərindən öyrənilməsinə marağın artırılması, bilik və bacarığı, eləcə də çalışqanlığı ilə seçilən şagirdlərin qiymətləndirilməsidir.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_9c076d0270a6a42354463cc32_o.jpg
Kapital Bank в рамках своей социально-ориентированной деятельности оказал поддержку республиканским предметным олимпиадам, организованным Министерством образования и науки. Олимпиады проводятся по 8 предметам: азербайджанский язык и литература, математика, физика, химия, биология, информатика, география и история.
25 февраля 2023 года состоится полуфинальный тур республиканского этапа предметных олимпиад. Школьники, которые примут участие в полуфинальном туре, могут получить и распечатать свои пропускные листы, зайдя в раздел «Конкурсы и олимпиады» на платформе https://portal.edu.az/.
Следует отметить, что целью проведения республиканских предметных олимпиад является выявление талантливых школьников, повышение их интереса к углубленному изучению предметов, поощрение учащихся, отличающихся знаниями, умениями и старательностью.