https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_a03265b83aab5c65cfcfbc896_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun tapşırığına əsasən Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin İdeoloji İş və Mənəvi-Psixoloji Təminat İdarəsinin bir qrup zabiti işğaldan azad edilmiş ərazilərdə dislokasiya olunan bölmələrdə xidmət edən hərbi qulluqçularla görüşüb.
Görüşlərdə şəxsi heyətin mənəvi-psixoloji vəziyyəti, xidməti-məişət şəraiti öyrənilib, şəxsi heyəti maraqlandıran suallar cavablandırılıb, onlarla maarifləndirici söhbətlər aparılıb və hərbi xidmətlə bağlı lazımi tövsiyələr verilib.
Böyük ruh yüksəkliyi ilə xidmətini davam etdirən hərbi qulluqçular ölkə rəhbərliyinin diqqət və qayğısını daima hiss etdiklərini, göstərilən etimadı nümunəvi xidmətləri ilə doğrultmağa çalışdıqlarını bildiriblər.
Sonda xidmətdə fərqlənən bir qrup hərbi qulluqçuya müdafiə naziri adından qiymətli hədiyyələr təqdim edilib.

Проведены встречи с военнослужащими, несущими службу на освобожденных территориях
Проведены встречи с военнослужащими, несущими службу на освобожденных территориях Проведены встречи с военнослужащими, несущими службу на освобожденных территориях
По поручению министра обороны генерал-полковника Закира Гасанова группа офицеров Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу провела встречу с военнослужащими, несущими службу в подразделениях, дислоцированных на освобожденных от оккупации территориях.
На встречах были изучены морально-психологическое состояние и служебно-бытовые условия личного состава, даны ответы на интересующие личный состав вопросы, проведены просветительские беседы и даны необходимые рекомендации по военной службе.
Военнослужащие отметили, что несут службу с большим воодушевлением, ощущая внимание и заботу руководства страны, и стараются оправдать оказанное доверие образцовой службой.
В заключение от имени министра обороны группе отличившихся военнослужащих были преподнесены ценные подарки.