https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_ae42d37b1e262c4410960fec3_o.jpg
VTB (Azərbaycan) nağd kreditlər və yenidən maliyyələşdirmə üzrə faiz dərəcələrini 0.5 faiz bəndi azaldaraq, minimum illik faiz dərəcəsini . Onlar üzrə minimum faiz dərəcəsi illik 14% təşkil edəcək. Qeyd edək ki, bankın nağd pul kredit portfeli ilin əvvəlindən 4% artaraq 72,7 milyon manat təşkil edib.
VTB (Azərbaycan)-da 300 manatdan 40 000 manatadək nağd pul krediti komissiyasız və zaminsiz 6 aydan 5 ilədək müddətə verilir. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində siz digər banklardan bir neçə daha bahalı krediti birləşdirə, həmçinin istənilən məqsəd üçün əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur. Endirimli təklif iyunun sonuna kimi keçərlidir.
“Bahar bayramları ərəfəsində əhali arasında ən populyar məhsullardan biri olan nağd pul kreditlərinin şərtlərini yaxşılaşdırmaq və daha da münasib etmək qərarına gəldik. İlin əvvəlindən bank müştərilərə 7,5 milyon manat məbləğində 760-dan çox nağd pul krediti verib. Eyni zamanda, biz borcalanların borc yükündən yayınaraq, onların borc yükünü diqqətlə izləməyə davam edirik”, - deyə VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.

VTB (Azerbaijan) reduced rates on cash loans and refinancing by 0.5 p.p. The minimum interest rate on them will be 14% per annum. The bank's cash loan portfolio since the beginning of the year amounted to 72.7 million manat, having increased by 4% in January-February.
A cash loan is available in the amount of 300 to 40,000 AZN for a period of 6 to 60 months, there is no service fee. As part of the refinancing program, you can combine several loans from other banks into one and repay the debt on them, as well as receive additional funds. Clients can apply for a loan only by ID card, without a guarantor, as well as documents confirming the income and employment of the borrower. The discounted offer is valid until the end of June.
“On the eve of the spring holidays, we decided to improve the conditions for cash loans and make them even more affordable, as this is one of the most popular products among the population. Since the beginning of the year, the bank has provided customers with over 760 cash loans in the amount of 7.5 million manats. At the same time, we continue to closely monitor the debt burden of borrowers, avoiding their debt burden,” - said Evgeny Borodin, Member of the Management Board, Director of the Retail Business Development Department at VTB (Azerbaijan).