https://innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_d44539d3784341aaa7b8948f8_o.jpg
11 aprel 2022-ci il tarixində Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) təşəbbüsü ilə ağacəkmə aksiyası keçirildi. Təşəbbüs çərçivəsində Bakı şəhəri, Müşfiqabad qəsəbəsində yerləşən 51 hektar ərazidə ölkə banklarının əməkdaşlarının iştirakı ilə müxtəlif ağaclar əkildi.
Tədbirdə Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri Muxtar Babayev, ABA-nın prezidenti Zakir Nuriyev, Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Yaşar Məmmədov, bankın əməkdaşları və digər rəsmi şəxslər iştirak edirdi. Aksiya çərçivəsində ağacların əkilməsi ilə yanaşı, həmçinin damcılı suvarma sisteminin qurulması işləri də həyata keçirilib.
Bu tədbir Azərbaycan Banklar Assosiasiyası və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi arasında ölkədə yüksək keyfiyyətli ekoloji mühitin yaradılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə dəstək göstərilməsi sahəsində imzalanan anlaşma memoranduma əsasən baş tutub.
Qeyd edək ki, Kapital Bank korporativ sosial məsuliyyət strategiyasına uyğun olaraq ölkə üzrə müxtəlif ağacəkmə aksiyalarına dəstək göstərir. Ötən il Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Qarabağ Dirçəliş Fondunun təşkilatçılığı ilə işğaldan azad olunan Zəngilan rayonunda “Zəfərdən Dirçəlişə” adlı aksiyada da iştirak edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_d44539d3784341aaa7b8948f8_o.jpg
11 апреля 2022 года по инициативе Ассоциации банков Азербайджана (AБA) и Министерства экологии и природных ресурсов (МЭПР) была проведена акция по посадке деревьев. В рамках акции с участием сотрудников банков страны были посажены различные деревья на участке площадью 51 гектар, расположенном в поселке Мушвигабад города Баку.
В мероприятии приняли участие министр экологии и природных ресурсов Мухтар Бабаев, президент АБА Закир Нуриев, заместитель председателя правления Kapital Bank Яшар Мамедов, сотрудники банка и другие официальные лица. На территории, где посажены новые деревья, в рамках акции была установлена и система капельного орошения.
Мероприятие проведено в соответствии с меморандумом о взаимопонимании, подписанным между Ассоциацией банков Азербайджана и Министерством экологии и природных ресурсов по поддержке мер по созданию качественной экологической среды в стране.
Следует отметить, что Kapital Bank поддерживает различные акции по посадке деревьев по всей стране в соответствии со своей стратегией корпоративной социальной ответственности. В прошлом году банк принял участие в акции Zəfərdən Dirçəlişə («От победы к возрождению»), организованной Министерством экологии и природных ресурсов и Фондом «Возрождение Карабаха» в освобожденном Зангиланском районе.