https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_c9f5e946ef5dbdf24a82a9a84_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti martın 10-da Bəhreyn Krallığının paytaxtı Manama şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Manama Beynəlxalq Hava Limanında nümayəndə heyətini Bəhreyn Krallığı Şura Məclisinin sədri Əli bin Saleh Əl-Saleh, Nümayəndələr Palatasının sədri Əhməd bin Salman Əl-Musalam, Azərbaycanın Bəhreyndəki səfiri Şahin Abdullayev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin (QHPŞ) İkinci Konfransında və Parlamentlərarası İttifaqın 146-cı Assambleyasında iştirak edəcək, iştirakçı ölkələrin nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri, digər rəsmi şəxslərlə görüşlər keçirəcək. Həmçinin, Azərbaycan parlamenti spikerinin Parlamentlərarası İttifaqın 146-cı Assambleyasında çıxışı gözlənilir.

https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_c9f5e946ef5dbdf24a82a9a84_o.jpg
Парламентская делегация с председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой во главе 10-го марта прибыла в столицу Королевства Бахрейн город Манаму с рабочим визитом.
Среди встречающих делегацию в международном аэропорту Манамы были председатели Консультативного совета и Совета представителей Бахрейна Али бин Салех Аль-Салех и Ахмед ибн Ибрагим бин Салман Ал- Мусаллам, а также посол Азербайджана в Бахрейне Шахин Абдуллаев.
В рамках визита Сагиба Гафарова примет участие во второй конференции Парламентской сети Движения Неприсоединения (ПС ДН) и 146-й Ассамблее Межпарламентского Союза, при том, что на съезде МПС намечено произнесение ею речи, и проведёт встречи с главами других национальных делегаций и различными официальными лицами.