https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_e1c02ac82dbd3c8b32fde8695_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova martın 28-də yaşadığı evin qarşısında terror aktına məruz qalmış deputat Fazil Mustafanı bu gün müalicə olunduğu xəstəxanada ziyarət edib, onun ailə üzvləri ilə görüşüb. Fazil Mustafanın vəziyyəti və müalicəsinin gedişi ilə maraqlanan spikerə məlumat verilib ki, onun tezliklə sağalması üçün tibb personalı tərəfindən bütün lazımi tədbirlər görülür.
Milli Məclisin sədri qeyd edib ki, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev bununla bağlı müvafiq tapşırıqlarını verib və məsələ müvafiq dövlət qurumlarının diqqət mərkəzindədir. Spiker, həmçinin Prezident İlham Əliyevin Milli Məclisin deputatına qarşı törədilmiş bu xain terror aktını törətmiş şəxsin və ya şəxslərin müəyyən edilərək cinayət məsuliyyətinə cəlb olunması istiqamətində təxirəsalınmaz əməliyyat-istintaq tədbirlərinin aparılması ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına göstəriş verdiyini xatırladıb. Bir daha diqqətə çatdırıb ki, bu terroru törədənlər öz məqsədlərinə nail ola bilməyəcəklər.
Fazil Mustafa göstərilən diqqət və dəstəyə görə, ölkə rəhbərliyinə minnətdarlığını bildirib. O, bundan sonra da dövlətçilik mövqeyinə sadiq qalacağını, bu terror aktının onu geri çəkindirməyəcəyini söyləyib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_e1c02ac82dbd3c8b32fde8695_o.jpg
Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova has gone to the hospital where MP Fazil Mustafa is on the mend following the terrorist assault on him on 28 March. She talked to members of his family, enquired after his condition and progress of his treatment, and was told that the medical specialists were doing everything within their power to make sure he recovers as soon as possible.
Sahiba Gafarova said that President Ilham Aliyev of Azerbaijan had given relevant orders and the process was under in the sights of the concerned state departments. What else Mrs Gafarova said was that the Head of State had instructed the law enforcement authorities to initiative immediate investigation to find and bring to account the person or persons who had committed that terrorist attack. And the perpetrator or perpetrators will never achieve their ends, either, added the leader of the Azerbaijani parliament.
Fazil Mustafa thanked for the care and support before declaring his unwavering loyalty to the statehood stance and stressing that the hit was not going to make him stand down.