https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_7f7ca52dcf2cb24f9823c8d93_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2023-cü ilin hazırlıq planına əsasən Azərbaycan Ordusunun Raket və Artilleriya Qoşunlarının bölmələri ilə gecə və gündüz vaxtı keçirilən döyüş atışlı taktiki təlimlər davam edir.
Plana uyğun olaraq daimi dislokasiya məntəqələrindən cəmləşmə rayonlarına çıxarılan artilleriya divizionlarının tədris-maddi bazası, şəxsi heyətin təchizatı, fərdi və qrup halında normativlərin icra səviyyəsi yoxlanılıb.
Daha sonra bölmələr atəş mövqelərini tutaraq reaktiv yaylım atəşi sistemi və artilleriya qurğularından döyüş atışları icra ediblər.
Bölmələrin praktiki vərdişlərinin təkmilləşdirilməsi və şəxsi heyətin döyüş qabiliyyətinin artırılması məqsədilə keçirilən təlimlərdə şərti düşmən hədəfləri dəqiq atəş zərbələri ilə məhv edilib.

https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_7f7ca52dcf2cb24f9823c8d93_o.jpg
В соответствии с планом подготовки на 2023 год, утвержденным министром обороны, продолжаются тактические учения с боевой стрельбой, проводимые в подразделениях ракетно-артиллерийских войск Азербайджанской Армии в ночное и дневное время суток.
Согласно плану, были проверены учебно-материальная база артиллерийских дивизионов, выведенных из пунктов постоянной дислокации в районы сосредоточения, оснащенность личного состава, уровень выполнения нормативов в индивидуальном и групповом зачетах.
Затем подразделения заняли огневые позиции и произвели боевые стрельбы из реактивных систем залпового огня и артиллерийских установок.
В ходе учений, проводимых в целях совершенствования практических навыков подразделений и повышения боеспособности личного состава, точным огнем были уничтожены цели условного противника.