https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_7f7ca52dcf2cb24f9823c8d93_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2023-cü ilin hazırlıq planına əsasən Azərbaycan Ordusunun Raket və Artilleriya Qoşunlarının bölmələri ilə gecə və gündüz vaxtı keçirilən döyüş atışlı taktiki təlimlər davam edir.
Plana uyğun olaraq daimi dislokasiya məntəqələrindən cəmləşmə rayonlarına çıxarılan artilleriya divizionlarının tədris-maddi bazası, şəxsi heyətin təchizatı, fərdi və qrup halında normativlərin icra səviyyəsi yoxlanılıb.
Daha sonra bölmələr atəş mövqelərini tutaraq reaktiv yaylım atəşi sistemi və artilleriya qurğularından döyüş atışları icra ediblər.
Bölmələrin praktiki vərdişlərinin təkmilləşdirilməsi və şəxsi heyətin döyüş qabiliyyətinin artırılması məqsədilə keçirilən təlimlərdə şərti düşmən hədəfləri dəqiq atəş zərbələri ilə məhv edilib.

https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_7f7ca52dcf2cb24f9823c8d93_o.jpg
According to the training plan for 2023 approved by the Azerbaijan Defense Minister, live-fire tactical exercises held in the daylight hours and at night with the Rocket and Artillery Troops’ units of the Azerbaijan Army continue.
In accordance with the plan, the educational and material base of the artillery divisions, which were withdrawn from the points of permanent deployment to assembly areas, the supply of military personnel, and the level of accomplishment of individual and group standards were inspected.
Then, the units took firing positions and fulfilled combat firing tasks from multiple launch rocket systems and artillery devices.
Imaginary enemy targets were destroyed with accurate fire strikes in the exercises held in order to improve the practical skills of the units and increase the combat capability of the servicemen.