https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_96ee67e165f15c58122d04d0f_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə Azərbaycan nümayəndə heyəti Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirlərdə iştirak etmək üçün mayın 14-də Rusiya Federasiyasının paytaxtı Moskva şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Moskva şəhərinin Vnukovo-2 beynəlxalq hava limanında nümayəndə heyətini Rusiya Dövlət Duması sədrinin müavini Aleksey Qordeyev, Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Polad Bülbüloğlu və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin Dövlət Dumasında, Federal Məclisin Federasiya Şurasında və TASS Agentliyində görkəmli siyasi və dövlət xadimi Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş foto sərgilərin açılışında və digər tədbirlərdə iştirak edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_96ee67e165f15c58122d04d0f_o.jpg
The Azerbaijani delegation led by Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova arrived in Russian Federation’s capital of Moscow on a working visit on 14 May in order to take part in the events celebrating the centenary of the Great Leader Heydar Aliyev.
Amongst those meeting our delegation at the Vnukovo-2 Airport of the Russian capital were Deputy Chairman of the State Duma Alexey Gordeyev and Azerbaijan’s Ambassador to Russia Polad Bulbuloghlu.
During this trip, the Azerbaijani delegation will join photo exhibitions and other events slated at the State Duma and Federation Council of the Federal Assembly as well as on premises of the TASS Agency.