https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_96ee67e165f15c58122d04d0f_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə Azərbaycan nümayəndə heyəti Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirlərdə iştirak etmək üçün mayın 14-də Rusiya Federasiyasının paytaxtı Moskva şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Moskva şəhərinin Vnukovo-2 beynəlxalq hava limanında nümayəndə heyətini Rusiya Dövlət Duması sədrinin müavini Aleksey Qordeyev, Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Polad Bülbüloğlu və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin Dövlət Dumasında, Federal Məclisin Federasiya Şurasında və TASS Agentliyində görkəmli siyasi və dövlət xadimi Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş foto sərgilərin açılışında və digər tədbirlərdə iştirak edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_96ee67e165f15c58122d04d0f_o.jpg
14 мая азербайджанская делегация во главе с Председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой прибыла с рабочим визитом в столицу Российской Федерации город Москву для участия в мероприятиях, посвящённых 100-летию Великого лидера Гейдара Алиева.
Среди встречавших нашу делегацию в московском аэропорту Внуково-2 были заместитель председателя Госдумы Алексей Гордеев и посол Азербайджана в России Полад Бюльбюльоглу.
В рамках поездки азербайджанская делегация примет участие в фотовыставках и иных мероприятиях, проведение которых намечено в Государственной Думе и Совете Федерации Федерального Собрания, а также в Агентстве ТАСС.