Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyətinin Serbiya Respublikasına rəsmi səfəri başlayıb
Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyətinin Serbiya Respublikasına rəsmi səfəri başlayıb Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyətinin Serbiya Respublikasına rəsmi səfəri başlayıb
Mayın 24-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Serbiya Respublikasının Belqrad şəhərinə rəsmi səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə Milli Məclisin komitə sədri Sadiq Qurbanov, Serbiya ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Məlahət İbrahimqızı, deputat Əliabbas Salahzadə və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Belqrad şəhərinin Nikola Tesla adına hava limanında nümayəndə heyətini Serbiya parlamentinin Azərbaycanla dostluq qrupunun rəhbəri Duşan Mariç, Azərbaycanın bu ölkədəki səfiri Kamil Xasıyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclis sədrinin Serbiya Respublikasının Prezidenti, bu ölkənin Milli Assambleyasının spikeri və Baş naziri ilə görüşləri nəzərdə tutulur. Burada nümayəndə heyəti Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Belqraddakı abidəsini ziyarət edəcək, 28 may - Azərbaycan Respublikasının Müstəqillik Gününə həsr olunmuş tədbirə qatılacaqdır.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_392002f65b71a2164219becb7_o.jpg
The parliamentary delegation headed by Speaker of Milli Majlis Speaker Sahiba Gafarova have arrived in Belgrade an official visit to the Republic of Serbia on 24 May.
Our delegation including, amongst others, Parliamentary Committee Chairman Sadig Gurbanov, Head of the Azerbaijan-Serbia Inter-Parliamentary Connexions WG Malahat Ibrahimghizi and MP Aliabbas Salahzade, were greeted at the Belgrade Nikola Tesla Airport by Head of the Friendship Group for Azerbaijan in Serbia’s Narodna Skupština Dušan Marić and Azerbaijani Ambassador in Belgrade Kamil Khasiyev.
As part of the visit, the Milli Majlis Chair is to meet with the President of the Republic of Serbia as well as with the Speaker and the Prime Minister of the Narodna Skupština. The delegation will visit the monument of National Leader Heydar Aliyev in Belgrade and take part in the event celebrating the Independence Day of the Republic of Azerbaijan on 28 May.