https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_3f3f88bff3a28d15e13d0c135_o.jpg
İtaliya Respublikasında səfərdə olan müdafiə nazirinin müavini - Hərbi-Texniki Təchizat Baş İdarəsinin rəisi Aqil Qurbanov iyunun 7-də bu ölkənin müdafiə naziri cənab Quido Krosetto ilə görüşüb.
Hərbi Dəniz Qüvvələrinin komandanı vitse-admiral Sübhan Bəkirovun da iştirak etdiyi görüşdə Azərbaycan ilə İtaliya arasında hərbi, hərbi-texniki və hərbi təhsil sahəsində əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlığa əsaslanan münasibətlərin inkişaf etdirilməsində qarşılıqlı səfərlərin əhəmiyyəti vurğulanıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_3f3f88bff3a28d15e13d0c135_o.jpg
On June 7, Deputy Minister of Defense - Chief of the Main Department for Military-Technical Support Agil Gurbanov, who is on a visit to Italy, met with the Italian Defense Minister Mr. Guido Crosetto.
In the meeting, which was attended by Commander of the Azerbaijan Naval Forces, Vice Admiral Subhan Bakirov, the sides exchanged views on the prospects of development of cooperation between Azerbaijan and Italy in military, military-technical and military educational fields, as well as a number of issues of mutual interest.
In the end, the importance of mutual visits in terms of developing relations based on strategic partnership between the two countries was emphasized.