https://innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_861ab5591629ffe9f78ffaf97_o.jpg
Bakı, 17 May 2022-ci il – BMT-nin İnkişaf Proqramı qadın sahibkarlar üçün "Hamı Tanısın" mobil tətbiqini istifadəyə verib. Mobil tətbiq BMTİP-nin Akselerator Laboratoriyası tərəfindən hazırlanıb.
Qadınların rəqəmsal texnologiyalardan faydalana bilməsi üçün həmin texnologiyalar əlçatan, universal və bərabər şəkildə təqdim olunmalı və qadınların yaşadığı şərtləri və onların ehtiyaclarını nəzərə almalıdır. Yenicə istifadəyə verilmiş “Hamı Tanısın” tətbiqi istifadədə asan olmaqla bərabər, qadın sahibkarlara öz məhsullarını və xidmətlərini foto və videolar vasitəsilə tanıtmaq imkanı yaradacaq.
Sözügedən tətbiq erkən bərpa və icma dayanıqlılığın gücləndirilməsi proqramı çərçivəsində hazırlanmışdır. Proqram ən həssas qrupları əhatə edib və 2020-ci ildə Füzuli-Horadiz, Ağcabədi və Tərtərdə münaqişədən zərər çəkmiş qadınlara, uşaqlara və əlilliyi olan insanlara psixoloji xidmətlər göstərib, həmçinin biznes məsləhətləri təqdim edib. Proqram çərçivəsində qadınlara rəqəmsal bacarıqlar (veb dizayn, sosial media marketinqi) üzrə təlimlər təşkil edilib ki, onlar müvafiq biliklərə yiyələnərək qeyd olunan sahələr üzrə iş tapmaq imkanı qazansınlar.
Akselerator Laboratoriyaları iqlim dəyişikliyi, yoxsulluq və artmaqda olan bərabərsizlik halları kimi qlobal problemlərin yeni həll yollarını sınaqdan keçirmək və dəyərləndirmək üçün dünyanın 78 ölkəsində fəaliyyət göstərir.

https://innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_861ab5591629ffe9f78ffaf97_o.jpg
Baku, 17 May 2022 – UNDP launched its new “Hami Tanisin” mobile application for women entrepreneurs. The app was developed by UNDP’s Accelerator Lab team.
For women to benefit, access to digital technologies has to be universal, affordable, and equal, and must adapt to women’s varying conditions, demands and preferences. This unique and easy-to-use application will let women entrepreneurs advertise their products, goods and services by sharing images and videos on their accounts. The app is free of charge and will be available across Azerbaijan.
The app was developed within the early recovery and community resilience programme which aimed to reach to the most vulnerable and provide critical psychosocial and business advisory services to the most affected citizens, focusing on women, children and people with disabilities in the regions of Fuzuli-Horadiz, Aghjabadi and Terter, affected by 2020 conflict. As part of the programme, some digital skills trainings (web design, social media marketing) were organized for local women to help them master these skills and find a job in the relevant fields in the future.
This Accelerator Labs in 78 countries around the world work to test and scale new solutions to global challenges like climate change, poverty and soaring inequality.