https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_f34e2bde67f482fd1814f49be_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) Qurban bayramı münasibətilə Daşkəsən rayonunda qeydiyyatda olan şəhid ailələrini ziyarət edib.
QSC-nin Korporativ Sosial Məsuliyyət Komitəsinin yerli əhali və icmalarla iş prioritetləri çərçivəsində təşkil edilən ziyarətin məqsədi müstəqil dövlətimizin ərazi bütövlüyü uğrunda həyata keçirilmiş hərbi əməliyyatlar zamanı həlak olmuş şəhidlərimizin ailə üzvlərinin daim diqqətdə saxlanılması, onların rifah halının yaxşılaşdırılması istiqamətində dövlətin yürütdüyü siyasətə əlavə töhfə verməkdir.
Qurban bayramı ərəfəsində təşkil edilən ziyarət zamanı şəhid ailələrinə müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət bayram sovqatları təqdim edilib, şəhidlərimizin xatirəsi dərin hörmət və ehtiramla yad edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC-nin Sosial Təsir və Məsuliyyət üzrə siyasəti çərçivəsində mütəmadi icra edilən bu tip aksiyalar sosial-iqtisadi yönümlü dövlət proqramlarına dəstək xarakteri daşımaqla yanaşı, QSC-nin aktiv hasilat və istehsalat fəaliyyəti göstərdiyi bölgədə yaşayan ailələrin hərtərəfli qayğı ilə əhatələnməsinə xidmət edir.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC ölkəmizin aparıcı dağ-mədən şirkəti olaraq aktiv hasilat və istehsalat fəaliyyəti göstərdiyi bölgənin iqtisadi inkişafına töhfələr verməklə yanaşı, həmin regionda yaşayan əhalinin rifahının yaxşılaşdırılması istiqamətində sosial tədbirlər, müxtəlif xeyriyyə aksiyaları icra edir. Daşkəsən rayonu, Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsinin yaxınlığında yerləşən kəndlərin sakinləri QSC tərəfindən mütəmadi olaraq təhsil, sağlamlıq, məşğulluq, sahibkarlığın təşviqi və s. istiqamətləri üzrə icra edilən layihələrdən faydalanırlar.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_f34e2bde67f482fd1814f49be_o.jpg
Закрытое Акционерное Общество (ЗАО) «AzerGold» навестило семьи шехидов, зарегистрированные в Дашкесанском районе, по случаю Гурбан байрамы.
Целью визита, организованного в рамках приоритетов работы Комитета корпоративной социальной ответственности ЗАО с местным населением и общинами, является постоянное внимание к членам семей военнослужащих, ставших шехидами в ходе военных действий во имя территориальной целостности нашего независимого государства, внесение дополнительного вклада в проводимую государством политику по улучшению их благосостояния.
Во время визита, организованного в преддверии праздника Гурбан байрамы, семьям шехидов были вручены гостинцы, состоящие из различных продуктов питания, с глубоким уважением почтена память наших шехидов.
Отметим, что акции подобного рода, регулярно реализуемые в рамках политики ЗАО «AzerGold» по социальному воздействию и ответственности, носят характер поддержки государственных программ социально-экономической направленности, а также служат для всесторонней заботы о семьях, проживающих в регионе, где ЗАО ведет активную добывающую и производственную деятельность.
Напомним, что ЗАО «AzerGold», являясь ведущей горнодобывающей компанией нашей страны, помимо вклада в экономическое развитие региона, где ведет активную добывающую и производственную деятельность, осуществляет социальные мероприятия, различные благотворительные акции, направленные на улучшение благосостояния населения, проживающего в этом районе. Жители сел, расположенных в непосредственной близости от Човдарского интегрированного регионального участка по переработке ЗАО в Дашкесанском районе, извлекают выгоду из проектов, регулярно проводимых в сферах образования, здравоохранения, занятости, продвижения предпринимательства и т. д.