İyulun 10-u saat 17:10-dan saat 20:30-dək Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Vedi rayonunun Arazdəyən, Qafan rayonunun Gığı yaşayış məntəqələri istiqamətlərində yerləşən mövqelərindən Azərbaycan Ordusunun Naxçıvan Muxtar Respublikasının Sədərək rayonunun Heydərabad və Ordubad rayonunun Nürgüt yaşayış məntəqələri istiqamətlərində yerləşən mövqelərini müxtəlif çaplı atıcı silahlardan fasilələrlə atəşə tutub.
Bundan başqa, Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti yerləşdiyi Azərbaycan ərazisindəki qeyri-qanuni erməni silahlı dəstələrinin üzvləri Ordumuzun Xocalı və Xocavənd rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərini də atıcı silahlardan bir neçə dəfə atəşə tutub.
Bölmələrimiz tərəfindən qeyd olunan istiqamətlərdə adekvat cavab tədbirləri görülüb.
Eyni zamanda, qeyri-qanuni erməni silahlı dəstələrinin üzvləri Ordumuzun Xocalı, Xocavənd və Kəlbəcər rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərinin qarşısında uzunmüddətli fortifikasiya qurğularını quraşdırmağa cəhd göstəriblər.
Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən görülən təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində aparılan işlər dərhal dayandırılıb.

On July 10, starting from 17:10 to 20:30, the Armenian armed forces units from the positions in the directions of the Arazdeyen settlement of the Vedi region and Gighi settlement of the Gafan region using various caliber weapons periodically subjected to fire the Azerbaijan Army positions stationed in the directions of the Heydarabad settlement of the Sadarak region and Nurgut settlement of the Ordubad region of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Moreover, members of illegal Armenian armed detachments in the territory of Azerbaijan, where the Russian peacekeepers are temporarily deployed, using small arms several times subjected to fire the Azerbaijan Army positions stationed in the directions of the Khojaly and Khojavand regions.
The Azerbaijan Army Units took adequate retaliatory measures in all the mentioned directions.
At the same time, members of illegal Armenian armed detachments attempted to install long-term fortification facilities in front of the Azerbaijan Army positions stationed in the directions of the Khojaly, Khojavand and Kalbajar regions.
The conducted work was immediately stopped as a result of the urgent measures taken by the Azerbaijan Army Units.