https://innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_b24f72b554de2a106188a957b_o.jpg
Bildiyiniz kimi, artıq iki ildir ki, Azərbaycanda idarəetmə bacarıqları və yüksək sosial intellekti ilə fərqlənməyi bacaran perspektivli liderlərin müəyyən edilməsi məqsədilə “Yüksəliş” müsabiqəsi keçirilir. Layihənin bir hissəsi olaraq müsabiqənin qalibləri idarəçi rəhbərlər tərəfindən mentorluq sessiyaları alırlar. Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyev müsabiqənin ötən ilki qaliblərindən olan Fəxri Hüseynova mentorluq edir.
Bu təşəbbüs çərçivəsində, Fəxri Hüseynov 24 may 2022-ci il tarixində “Yüksəliş”dəki uğur hekayəsini danışmaq və tövsiyələrini paylaşmaq məqsədilə Kapital Bank-da işləyən və müsabiqənin seçim mərhələlərində iştirak edən əməkdaşları ilə görüşüb. Görüş zamanı Rövşən müəllim və Fəxri müəllim bu müsabiqənin əhəmiyyəti, iştirakçıların liderlik təcrübələrinə qatacağı dəyər barədə danışıb və ünvanlanan sualları cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, “Yüksəliş” – istedadlı kadrların seçilməsi, inkişaf etdirilməsi üzrə olan bir müsabiqədir. Qaliblər ölkədə kadr ehtiyatının inkişafı proqramında iştirak etmək, rəqiblərə öz bacarıq və intellekti ilə üstün gəlmək, həmçinin ölkənin gələcəyini quracaq şəxslərdən biri olmaq imkanı qazandırır.

Победитель конкурса Yüksəliş встретился с сотрудниками Kapital Bank - ФОТО
Победитель конкурса Yüksəliş встретился с сотрудниками Kapital Bank - ФОТО Победитель конкурса Yüksəliş встретился с сотрудниками Kapital Bank - ФОТО
Уже второй год в Азербайджане проводится конкурс Yüksəliş («Восхождение»), цель которого — выявить перспективных лидеров с высоким интеллектуальным уровнем и управленческими качествами. В рамках конкурса победители получают возможность присоединиться к менторской программе с участием руководителей различных компаний и учреждений. Председатель правления Kapital Bank Ровшан Аллахвердиев является ментором Фахри Гусейнова, победителя конкурса прошлого года.
24 мая 2022 года Фахри Гусейнов встретился с сотрудниками Kapital Bank, участвующими в отборочных этапах конкурса, чтобы рассказать о своей истории успеха в Yüksəliş и поделиться своими рекомендациями. В ходе встречи Ровшан Аллахвердиев и Фахри Гусейнов рассказали о значимости конкурса, его роли в усовершенствовании управленческих навыков и делового опыта, а также дали ответы на вопросы участников.
Yüksəliş — конкурс для отбора и развития талантливых кадров. Победители получают шанс участвовать в программе развития человеческих ресурсов страны, превзойти конкурентов своими навыками и интеллектом, а также быть одним из тех, кто будет строить будущее страны.