https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_d1353f7436e3f0f95cf97f7c7_o.jpg
İyulun 26-da Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi ilə Türkiyə Respublikasının "TUSAŞ" şirkəti arasında “Su-25 modernləşdirmə layihəsi müqaviləsinin imzalanma mərasimi” keçirilib.
“IDEF - 23” 16-cı Beynəlxalq Müdafiə Sənayesi Sərgisi çərçivəsində keçirilən imzalanma mərasimində Azərbaycan Respublikası müdafiə nazirinin müavini - Baş direktor cənab Aqil Qurbanov, Türkiyə Müdafiə Sənayesi Komitəsinin sədri cənab Haluk Görgün və digər rəsmilər iştirak edib.
Müqavilənin imzalanmasında əsas məqsəd Azərbaycan Hərbi Hava Qüvvələrinin istifadəsində olan təyyarələrə Türkiyə istehsalı olan ağıllı bomba və raketlərin inteqrasiyası və onların avionik modernləşdirmə fəaliyyətlərinin həyata keçirilməsidir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin və Türkiyə Respublikasının Prezidenti cənab Rəcəb Tayyib Ərdoğanın diqqətdə saxladığı layihədə qardaş ölkənin müdafiə sənayesinin daxili, eləcə də milli imkan və vasitələrindən maksimum istifadə edilməsi nəzərdə tutulub.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_d1353f7436e3f0f95cf97f7c7_o.jpg
On July 26, the Su-25 modernization project contract signing ceremony was held between the Azerbaijan Defense Ministry and the "TUSAS" company of Türkiye.
Deputy Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan - Director General Mr. Agil Gurbanov, Chairman of the Turkish Defense Industry Committee Mr. Haluk Gorgun and other officials took part in the signing ceremony held within the framework of the IDEF‘23 16th International Defence Industry Fair.
The main purpose of signing the contract is the integration of Turkish-made smart bombs and missiles into the aircraft which is in the armament of Azerbaijan Air Force and the implementation of their avionics modernization activities.
The project, which is under consideration of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Mr. Ilham Aliyev, and the President of the Republic of Türkiye, Mr. Recep Tayyip Erdogan, envisages the maximum use of internal as well as national opportunities and means of the defense industry of the fraternal country.