https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_590602845f612da4265493cf6_o.jpg
“SOCAR Capital” şirkətindən verilən məlumata əsasən, nominal qiyməti 1000 ABŞ dolları, tədavül müddəti 5 il, illik gəlirliliyi 4,5% olan və faiz gəlirləri rüblük qrafiklər əsasında ödənilən SOCAR İstiqrazlarının növbəti kupon ödənişi 1 avqust tarixində baş tutub.
Bakı Fond Birjasında yerləşdirildiyi tarixdən indiyədək ən çox ticarət olunan korporativ qiymətli kağıza çevrilən SOCAR İstiqrazları 7-ci kupon ödənişi nəticəsində sahiblərinə növbəti dəfə 1 milyon 125 min ABŞ dolları məbləğində gəlir qazandırıb. Bununla da, istiqraz sahiblərinin ümumi qazancı 7 milyon 875 min ABŞ dollarına yüksəlib (5 ilin yekununda toplam gəlir 22,5 milyon ABŞ dolları təşkil edəcək.)
21 aylıq müddət ərzində təkrar bazar əməliyyatları həcminin 35 milyon ABŞ dollarını üstələməsi və bağlanmış əqd sayının 520-ni ötməsi SOCAR İstiqrazlarına olan yüksək tələbatın göstəricisidir.
1 və 5 saylı “ASAN xidmət” mərkəzlərindən və Azərbaycandakı lisenziyalı bütün investisiya şirkətlərindən əldə edilməsi mümkün olan SOCAR İstqirazları yüksək likvidliyə malikdir və qiyməti heç vaxt nominal dəyərindən (1000 ABŞ dolları) aşağı düşməyib.
SOCAR İstiqrazlarının növbəti kupon ödənişi 1 noyabr 2023-cü il tarixində baş tutacaq.
Əlavə məlumat üçün *1999 çağrı nömrəsi ilə əlaqə saxlaya və ya socarcapital.az, socaristiqraz.az veb-saytlarına müraciət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_590602845f612da4265493cf6_o.jpg
According to the SOCAR Capital Company, the next coupon payment on SOCAR bonds - issued for a period of 5 years at a par of $1,000 with an annual coupon rate of 4.5 % and quarterly payment schedule - was credited to the bond holders’ accounts on 1 August.
As a result of the seventh coupon payment, new SOCAR bonds, which have become the most in-demand securities for the period from the moment of their public offering on the Baku Stock Exchange through present, brought $1.125 million of income to bond holders. The total income of bond holders, therefore, reached $7,875,000 (at the end of the 5-year period, the total income will be 22.5 million US dollars).
The fact that the amount of operations in the secondary market has exceeded $35 million for 21 months and the number of transactions has reached 520 indicates a strong demand for these securities.
SOCAR bonds, which can be subscribed in SOCAR bond kiosks created in ASAN Service centers No 1 and 5 as well as in all investment companies registered in Azerbaijan, are highly liquid and their price never drops below the par value ($1000).
Please be advised that the next coupon payment on SOCAR bonds will take place on 1 November 2023.
It should be noted that official information on SOCAR bonds is available only in ASAN Service centers No 1-5, investment companies registered in our country as well as by phone number and on the websites mentioned above.