https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_fefa8646c05e3d84849dea996_o.jpg
İlk addımlarını atan biznesləri dəstəkləmək üçün Mastercard tərəfindən Start Path proqramında iştirak edəcək səkkiz yeni startap seçilib. Proqram öz xidmətlərini sınaqdan keçirmək üçün inkişafın son mərhələsində olan startaplara öz müştəri bazasına çıxış imkanı verir.
Proqramda iştirak üçün seçilmiş startaplar bunlardır: Dodo, Flow Networks, Hi, KaiOS, Kani Payments, NowNow, Sharesies və SmilePay. Şirkətdən verilən məlumata görə, ABŞ, Böyük Britaniya, Sinqapur, Nigeriya, Azərbaycan, Avstraliya və Yeni Zelandiyadan olan şirkətlər borc pul, ödəniş məlumatlarının idarə edilməsi, investisiya və üz tanınması da daxil olmaqla, bir sıra xidmətlər təqdim edir.
Azərbaycandan olan SmilePay startapı qrupun uğurlu üzvlərindən birinə çevrilib. Tətbiq pərakəndə satış və e-ticarətdə istifadə üçün bütöv ödəniş prosesini cihazsız və nağdsız əməliyyatlara daşıyan üz tanıma texnologiyasına əsaslanan yeni nəsil ödəniş həlli təqdim edir.
“2014-cü ildə təsis edildiyi vaxtdan bəri Start Path proqramında 300-dən az startap iştirak edib. Biz Mastercard Start Path akselerator proqramına qoşulan ilk Azərbaycan startapı kimi pərakəndə satış və e-ticarət üçün üz tanıma vasitəsilə ödəniş həlli olan SmilePay-i təqdim etməkdən məmnunuq. Bundan sonra istehlakçılar 2500-dən çox mərkəzi (nodal) nöqtədən istifadə edərək üzlərini qeydiyyatdan keçirə, debet kartları, loyallıq kartlarını əlavə edə və təbəssümlərindən istifadə edərək 1000-dən çox məkanda və həmçinin onlayn qaydada ödəniş edə bilərlər,” deyə Mastercard-ın Türkiyə və Azərbaycan üzrə ölkə meneceri Avşar Gürdal bildirib. “SmilePay proqramı ilə siz indi kassada növbə gözləmədən asanlıqla ödəniş edə bilərsiniz. Biz bunu sizin üçün ən rahat, ən sürətli və təhlükəsiz ödəniş üsuluna çevirmək niyyətindəyik”.
Whelp, Inc. və SmilePay, LLC:Chatbots & Fintech-in baş icraçı direktoru Seymur Rəsulov, öz növbəsində qeyd edib ki, MasterCard Start Path proqramı Smilepay.az üçün xəyalların gerçəkləşdiyi məkanıdır.
“1500+ müraciət arasında biz bu 8 komandalıq qrupunun bir hissəsi olmaq şərəfinə layiq görüldük. Mastercard Start Path bizim üçün yeni qapılar açacaq, nou-hau (know-how) təqdim edəcək və biz regionda böyümə və genişlənmə üçün ömürlük tərəfdaş əldə edirik. SmilePay ən qabaqcıl üz tanıma texnologiyalarının birindən istifadə edir və yerli ən aşağı ödəniş haqqı ilə cihazsız, nağdsız həll yolu kimi yerli bazara daxil olur. MasterCard-ın dəstəyi və ölkənin ən böyük ərzaq mağazaları şəbəkəsi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində SmilePay 5 may 2022-ci il tarixindən etibarən 500-dən çox terminalda keçərlidir”, - deyə Rəsulov bildirib.
Ehtiyacınız olan tək şey mobil tətbiqi yükləmək, üzünüzü tanıtmaq, kartınızı əlavə etmək və yeni nəsil ödənişlərdən zövq almaqdır. Dostlarınızı dəvət edib bonuslar da qazana bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_fefa8646c05e3d84849dea996_o.jpg
Компания Mastercard, с целью поддержки начинающих бизнесов, выбрала восемь новых стартапов для участия в программе Start Path. Стартапам на поздних стадиях программа также предоставляет доступ к своей клиентской базе для тестирования своих услуг.
Для участия в программе были выбраны стартапы: Dodo, Flow Networks, Hi, KaiOS, Kani Payments, NowNow, Sharesies и SmilePay. Компании из США, Великобритании, Сингапура, Нигерии, Азербайджана, Австралии и Новой Зеландии предоставляют широкий спектр услуг, включая кредитование, управление платежными данными, инвестиции и распознавание лиц.
Азербайджанский стартап SmilePay успешно стал частью стартап группы. Приложение предлагает платежное решение нового поколения для использования в сфере розничной торговли и электронной коммерции с распознаванием лиц, которое позволит полностью перейти на метод безналичных платежей без использования устройств.
«С момента основания в 2014 году в программе Start Path приняли участие менее 300 стартапов. Мы рады представить SmilePay - платежное решение с распознаванием лиц для розничной и электронной торговли, как первый азербайджанский стартап, присоединившийся к программе акселератора Mastercard Start Path. Отныне, используя более 2500 узловых точек, потребители могут, зарегистрировав свое лицо, добавить дебетовые карты, карты лояльности и использовать свою улыбку для оплаты в более чем 1000 пунктах, а также методом онлайн», — сказал региональный менеджер Mastercard в Азербайджане и Турции Авшар Гурдал. «С приложением SmilePay, вы можете легко совершать платежи, не ожидая очереди на кассе. Мы намерены сделать его самым удобным, быстрым и безопасным способом оплаты для вас».
Сеймур Расулов, генеральный директор Whelp, Inc. и SmilePay, LLC: Chatbots & Fintech: «Мы считаем, что программа MasterCard Start Path является местом осуществления мечты для Smilepay.az».
«Среди более 1500 заявок мы были удостоены чести стать частью группы из восьми команд. Mastercard Start Path откроет для нас новые возможности, привнесет ноу-хау. Еще мы получили постоянного партнера для роста и развития в регионе. SmilePay использует одну из самых передовых технологий распознавания лиц и представляет собой безналичное решение без использования устройств с самой низкой комиссией на местных рынках. SmilePay в партнерстве с крупнейшей сетью продуктовых магазинов в стране и при поддержке MasterCard активен с 5 мая 2022 года на более чем 500 терминалах», - сказал Расулов.
Все, что вам нужно, это загрузить мобильное приложение, отсканировать свое лицо, добавить карту и наслаждаться платежами. Вы также можете приглашать друзей и зарабатывать бонусы.