https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_fefa8646c05e3d84849dea996_o.jpg
İlk addımlarını atan biznesləri dəstəkləmək üçün Mastercard tərəfindən Start Path proqramında iştirak edəcək səkkiz yeni startap seçilib. Proqram öz xidmətlərini sınaqdan keçirmək üçün inkişafın son mərhələsində olan startaplara öz müştəri bazasına çıxış imkanı verir.
Proqramda iştirak üçün seçilmiş startaplar bunlardır: Dodo, Flow Networks, Hi, KaiOS, Kani Payments, NowNow, Sharesies və SmilePay. Şirkətdən verilən məlumata görə, ABŞ, Böyük Britaniya, Sinqapur, Nigeriya, Azərbaycan, Avstraliya və Yeni Zelandiyadan olan şirkətlər borc pul, ödəniş məlumatlarının idarə edilməsi, investisiya və üz tanınması da daxil olmaqla, bir sıra xidmətlər təqdim edir.
Azərbaycandan olan SmilePay startapı qrupun uğurlu üzvlərindən birinə çevrilib. Tətbiq pərakəndə satış və e-ticarətdə istifadə üçün bütöv ödəniş prosesini cihazsız və nağdsız əməliyyatlara daşıyan üz tanıma texnologiyasına əsaslanan yeni nəsil ödəniş həlli təqdim edir.
“2014-cü ildə təsis edildiyi vaxtdan bəri Start Path proqramında 300-dən az startap iştirak edib. Biz Mastercard Start Path akselerator proqramına qoşulan ilk Azərbaycan startapı kimi pərakəndə satış və e-ticarət üçün üz tanıma vasitəsilə ödəniş həlli olan SmilePay-i təqdim etməkdən məmnunuq. Bundan sonra istehlakçılar 2500-dən çox mərkəzi (nodal) nöqtədən istifadə edərək üzlərini qeydiyyatdan keçirə, debet kartları, loyallıq kartlarını əlavə edə və təbəssümlərindən istifadə edərək 1000-dən çox məkanda və həmçinin onlayn qaydada ödəniş edə bilərlər,” deyə Mastercard-ın Türkiyə və Azərbaycan üzrə ölkə meneceri Avşar Gürdal bildirib. “SmilePay proqramı ilə siz indi kassada növbə gözləmədən asanlıqla ödəniş edə bilərsiniz. Biz bunu sizin üçün ən rahat, ən sürətli və təhlükəsiz ödəniş üsuluna çevirmək niyyətindəyik”.
Whelp, Inc. və SmilePay, LLC:Chatbots & Fintech-in baş icraçı direktoru Seymur Rəsulov, öz növbəsində qeyd edib ki, MasterCard Start Path proqramı Smilepay.az üçün xəyalların gerçəkləşdiyi məkanıdır.
“1500+ müraciət arasında biz bu 8 komandalıq qrupunun bir hissəsi olmaq şərəfinə layiq görüldük. Mastercard Start Path bizim üçün yeni qapılar açacaq, nou-hau (know-how) təqdim edəcək və biz regionda böyümə və genişlənmə üçün ömürlük tərəfdaş əldə edirik. SmilePay ən qabaqcıl üz tanıma texnologiyalarının birindən istifadə edir və yerli ən aşağı ödəniş haqqı ilə cihazsız, nağdsız həll yolu kimi yerli bazara daxil olur. MasterCard-ın dəstəyi və ölkənin ən böyük ərzaq mağazaları şəbəkəsi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində SmilePay 5 may 2022-ci il tarixindən etibarən 500-dən çox terminalda keçərlidir”, - deyə Rəsulov bildirib.
Ehtiyacınız olan tək şey mobil tətbiqi yükləmək, üzünüzü tanıtmaq, kartınızı əlavə etmək və yeni nəsil ödənişlərdən zövq almaqdır. Dostlarınızı dəvət edib bonuslar da qazana bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_fefa8646c05e3d84849dea996_o.jpg
Mastercard has chosen eight new start-ups to participate in its Start Path program for supporting new businesses. The program provides late-stage start-ups with access to its customer base to test their services.
The start-ups selected for the program were: Dodo, Flow Networks, Hi, KaiOS, Kani Payments, NowNow, Sharesies and SmilePay. Hailing from the U.S., the U.K., Singapore, Nigeria, Azerbaijan, Australia and New Zealand, the companies provide a range of services, including lending, payments data management, investing and facial recognition, per the company's statement.
SmilePay, which is Azerbaijan starup successfully became the part of cohort. Application brings next-generation facial recognition payment solution for Retail and eCommerce which takes the entire payment process towards device-free and cashless transactions.
“Since its founding in 2014, less than 300 startups have participated in the Start Path program. We are happy to introduce SmilePay - a facial recognition payment solution for retail and eCom, as the first Azerbaijani start-up to join the Mastercard Start Path accelerator program. From now on, using more than 2,500 nodal points, consumers can register their face, add debit cards, loyalty cards and use their smile to pay at more than 1,000 locations and online,” said General Manager of Mastercard Turkey and Azerbaijan, Avşar Gürdal. “With the SmilePay app, you can now easily make payments without waiting in line at the checkout. We intend to make it the most convenient, fastest and secure payment method for you”.
Seymur Rasulov, CEO at Whelp, Inc., and SmilePay, LLC:Chatbots & Fintech stated: “At Smilepay.az we think that MasterCard Start Path is a dream place to be. Among 1,500+ applications, we have been honored to be part of this 8-team batch. Mastercard Start Path will open new doors for us, bring in the know-how and we are getting a life-time partner for growth and scale-up across the region. SmilePay uses one of the most advanced proprietary facial recognition technology and comes as a device-free, cashless solution with the lowest fees in local markets. With MasterCard's support and the partnership with the largest grocery store chain in the country, SmilePay is launching on May 5th, 2022 on over 500 terminals.
All you need is download the mobile application, scan your face, add your card and enjoy your payments. You can also invite your friends and earn bonuses.