https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_59dfb7189c1931c9e1edd4740_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılan SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imza maliyyə qurumları üzrə tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imzanın növbəti tərəfdaşı “Turan Bank” olub. Tərəfdaşlığa əsasən, vətəndaşlar SİMA vasitəsilə “TuranBank” mobil tətbiqi üzərindən onlayn kredit əldə edə bilərlər.
Kreditin əldə olunması üçün müştərinin filiala getməsinə ehtiyac qalmayacaq və bank əməliyyatlarına vaxt sərf olunmayacaq. Hazırda “TuranBank” mobil əlavəsi üzərindən kredit üçün müraciət edən və müsbət cavab alan şəxslər SİMA – yeni nəsil rəqəmsal imza ilə sənədləri imzalayaraq onlayn şəkildə istehlak krediti əldə edirlər.
Qeyd edək ki, bu yenilik müştəriləri kağız sənəd toplamaq yükündən azad edəcək. Bundan başqa, müştərilər kredit müqavilələrini qeyri-iş günləri də daxil olmaqla, günün istənilən saatında sadəcə mobil tətbiqə daxil olmaqla SİMA ilə imzalaya bilərlər.
Xatırladaq ki, 2022-ci ilin may ayından etibarən SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə “TuranBank” mobil tətbiqi üzərindən onlayn əmanət yerləşdirmək də mümkündür. Gələcəkdə digər məhsullardan istifadə üçün “AzInTelecom” və “Turan Bank” tərəfindən bu istiqamətdə birgə iş aparılır.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə maliyyə xərclərinin azaldılması və vaxt itkisinin qarşısının alınması həm vətəndaşlar, həm də xidmət təklif edənlər üçün bir sıra üstünlüklər yaradır. Həmçinin SİMA-nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı da qazandırır.
SİMA rəqəmsal imza ilə bağlı ətraflı məlumatı “AzInTelecom”un rəsmi saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_59dfb7189c1931c9e1edd4740_o.jpg
SİMA - цифровая подпись нового поколения, созданная действующим под эгидой Министерства цифрового развития и транспорта ООО «AzInTelecom», продолжает расширять круг своих партнеров среди финансовых учреждений.
TuranBank стал очередным партнером цифровой подписи нового поколения SİMA. Согласно партнерству, с помощью SİMA граждане могут получить онлайн-кредит через мобильное приложение TuranBank.
Для оформления кредита клиенту больше не нужно идти в отделение банка и тратить время на банковские операции. Те, кто подают заявку на получение кредита через мобильное приложение TuranBank и получают положительный ответ, могут получить потребительский кредит онлайн, подписывая документы с SİMA - цифровой подписью нового поколения.
Отметим, что данное нововведение избавляет клиентов от необходимости сбора бумажных документов. Кроме того, клиенты могут заключать кредитные договоры с SİMA в любое время суток, в том числе в нерабочие дни, просто используя мобильное приложение.
Следует отметить, что с мая 2022 года также возможно внести онлайн-депозит через мобильное приложение TuranBank с цифровой подписью нового поколения SİMA. «AzInTelecom» и TuranBank совместно работают в этом направлении, чтобы в будущем использовать и другие продукты.
Сокращение финансовых затрат и предотвращение потери времени с цифровой подписью нового поколения SİMA создает ряд преимуществ как для граждан, так и для поставщиков услуг. Кроме того, возможность интеграции SİMA в любую систему, а также автоматизация дают пользователям возможность подписывать документы быстро и в любом количестве.
Для получения цифровой подписи, работающей с мобильным приложением, достаточно скачать мобильное приложение SİMA на устройство и один раз зарегистрироваться. Ожидается, что подпись, повышающая доступность цифровых услуг, ускорит бизнес-процессы в нашей стране.
Более подробную информацию об электронной подписи SİMA можно получить на официальном сайте компании и обратившись в Колл-Центр «AzInTelecom» ООО «157».