https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_59dfb7189c1931c9e1edd4740_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılan SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imza maliyyə qurumları üzrə tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imzanın növbəti tərəfdaşı “Turan Bank” olub. Tərəfdaşlığa əsasən, vətəndaşlar SİMA vasitəsilə “TuranBank” mobil tətbiqi üzərindən onlayn kredit əldə edə bilərlər.
Kreditin əldə olunması üçün müştərinin filiala getməsinə ehtiyac qalmayacaq və bank əməliyyatlarına vaxt sərf olunmayacaq. Hazırda “TuranBank” mobil əlavəsi üzərindən kredit üçün müraciət edən və müsbət cavab alan şəxslər SİMA – yeni nəsil rəqəmsal imza ilə sənədləri imzalayaraq onlayn şəkildə istehlak krediti əldə edirlər.
Qeyd edək ki, bu yenilik müştəriləri kağız sənəd toplamaq yükündən azad edəcək. Bundan başqa, müştərilər kredit müqavilələrini qeyri-iş günləri də daxil olmaqla, günün istənilən saatında sadəcə mobil tətbiqə daxil olmaqla SİMA ilə imzalaya bilərlər.
Xatırladaq ki, 2022-ci ilin may ayından etibarən SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə “TuranBank” mobil tətbiqi üzərindən onlayn əmanət yerləşdirmək də mümkündür. Gələcəkdə digər məhsullardan istifadə üçün “AzInTelecom” və “Turan Bank” tərəfindən bu istiqamətdə birgə iş aparılır.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə maliyyə xərclərinin azaldılması və vaxt itkisinin qarşısının alınması həm vətəndaşlar, həm də xidmət təklif edənlər üçün bir sıra üstünlüklər yaradır. Həmçinin SİMA-nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı da qazandırır.
SİMA rəqəmsal imza ilə bağlı ətraflı məlumatı “AzInTelecom”un rəsmi saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_59dfb7189c1931c9e1edd4740_o.jpg
SİMA, a digital signature of a new generation, created by AzInTelecom LLC operating under the auspices of the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand the circle of its partners among financial institutions.
TuranBank has become one of the partners of the new generation digital signature SİMA. According to the partnership, with SİMA, citizens are be able to get an online loan in the TuranBank mobile application.
To apply for a loan, the client does not need to go to a bank branch and spend time on banking operations. Those who apply for a loan through the TuranBank mobile application and receive a positive response get a consumer loan online by signing documents with SİMA - a new generation digital signature.
This innovation saves customers from the need to prepare paper documents. In addition, customers are now able to sign loan agreements with SİMA at any time of the day, including non-working days, simply by using the mobile application.
It should be noted that from May 2022 it is also possible to make an online deposit through the TuranBank mobile application with SİMA new generation digital signature. AzInTelecom and TuranBank are working together in this direction to use other products in the future.
Reducing financial costs and preventing time loss with new generation digital signature SİMA creates a number of advantages for both citizens and service providers. Also, SİMA's ability to be integrated into any system, as well as automation, gives users the ability to sign quickly and in any number.
You can get more detailed information about SİMA digital signature from the company's official website and by contacting "157" "AzInTelecom" LLC Call Center.