https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9b78803353d0c580658483835_o.jpg
Avqustun 21-i saat 22:50-dən avqustun 22-si saat 02:05-dək Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Dəvəli rayonunun Birəli, Qarakilsə rayonunun Saybalı yaşayış məntəqələri istiqamətlərində yerləşən mövqelərindən Azərbaycan Ordusunun Naxçıvan Muxtar Respublikasının Sədərək rayonunun Qaraağac və Laçın rayonunun Minkənd yaşayış məntəqələri istiqamətlərində yerləşən mövqelərini müxtəlif çaplı atıcı silahlardan fasilələrlə atəşə tutub.
Bölmələrimiz tərəfindən qeyd olunan istiqamətlərdə cavab tədbirləri görülüb.
Bundan başqa, avqustun 22-si saat 06:15-dən 07:20-dək Rusiya sülhməramlı kontingentinin müvəqqəti yerləşdiyi Azərbaycan ərazisindəki qeyri-qanuni erməni silahlı dəstələri Azərbaycan Ordusunun Tərtər, Xocalı və Ağdam rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərinin qarşısında uzunmüddətli fortifikasiya qurğularını quraşdırmağa cəhd göstəriblər.
Ordumuzun bölmələri tərəfindən görülən təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində aparılan işlər dərhal dayandırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9b78803353d0c580658483835_o.jpg
From 22:50 on August 21 to 02:05 on August 22 the Armenian armed forces units from the positions in the direction of the Birali settlement of the Davali region, Saybali settlement of the Garakilsa region using various caliber small arms periodically subjected to fire the Azerbaijan Army positions stationed in the direction of the Garaaghaj settlement of the Sadarak region of the Nakhchivan Autonomous Republic and Minkend settlement of the Lachin region.
Moreover, on August 22 from 06:15 to 07:20 illegal Armenian armed detachments, in the territory of Azerbaijan, where Russian peacekeepers are temporarily stationed, attempted to install long-term fortification facilities in front of the Azerbaijan Army positions stationed in the direction of the Tartar, Khojaly, Aghdam and regions.