https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_7b70f58afa64cee641fe37c3e_o.jpg
Son dövrlər “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) adından müxtəlif sosial media resursları vasitəsilə saxta reklam kampaniyalarının təşkili davam etdirilir.
Fişinq xarakterli bu hücumlar zamanı “AzerGold” QSC sosial şəbəkə platformalarında müxtəlif “investisiya” layihələrinin təşkilatçısı kimi təqdim edilir və vətəndaşlar bu saxta layihədən faydalanmağa dəvət edilir.
Diqqətə çatdırırıq ki, dövlət şirkətinə olan etibardan, həmçinin Səhmdar Cəmiyyətin işgüzar nüfuzundan sui-istifadə edilməklə həyata keçirilən kibercinayət aktları vətəndaşların maliyyə xarakterli fərdi məlumatlarını əldə etmək, maliyyə vəsaitlərini mənimsəmək niyyəti ilə həyata keçirilir və “AzerGold” QSC onların verdikləri vədlərə görə heç bir məsuliyyət daşımır.
“AzerGold” QSC-nin fəaliyyəti, həmçinin investisiya layihələri ilə bağlı məlumatları şirkətin rəsmi informasiya resurslarından, həmçinin etibarlı mənbələrdən almağı, dələduzluq məqsədi daşıyan bu cür hallarla qarşılaşdıqda təqdim edilən keçidlərə daxil olmamağa, dərhal müvafiq hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət etməyə çağırırıq.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_7b70f58afa64cee641fe37c3e_o.jpg
В последнее время посредством социальных сетей продолжается организация фальшивых рекламных кампаний от имени Закрытого Акционерного Общества (ЗАО) «AzerGold».
В ходе этих фишинговых атак Общество представляется в соцсетях организатором различных «инвестиционных проектов». Гражданам предлагается воспользоваться этими «проектами» и «извлечь из них выгоду».
Доводим до сведения, что акты киберпреступности, совершенные с использованием доверия к государственной компании, а также злоупотреблением деловой репутацией Акционерного Общества, совершаются с намерением получить персональные данные граждан финансового характера, присвоить их средства. Подчеркиваем, что ЗАО «AzerGold» не несет ответственности за ложные обещания, данные гражданам другими лицами.
Призываем следить за информацией о деятельности, а также об инвестиционных проектах ЗАО «AzerGold» из официальных информационных ресурсов компании, а также из надежных источников, при столкновении с вышеуказанными случаями мошенничества не переходить по предлагаемым ссылкам и немедленно обратиться в соответствующие правоохранительные органы.