https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_064c4732af817f302cda1379e_o.jpg
Mastercard şirkətinin tərkibində ən son Mastercard-ın Türkiyə üzrə Prezidentinin Köməkçisi kimi çalışan Avşar Gürdal bundan sonra şirkətin Azərbaycan və Türkiyə üzrə Baş Direktoru vəzifəsini icra edəcək.
Boğaziçi Üniversitetinin Maşın Mühəndisliyi fakültəsindən məzun olduqdan sonra Koç Üniversitestində MBA dərəcəsi əldə edən Mastercard-ın Türkiyə ve Azərbaycan üzrə yeni Baş Direktoru Avşar Gürdal, 2015 ildən etibarən Mastercard şirkətinin əməkdaşı olaraq çalışmaqdadır.
Karyerasına Unilever şirkətində başlayan Gürdal, PRG və Value Partners kimi şirkətlərdə çalışdıqdan sonra sonra 2015-ci ildə Mastercard Advisors-un tərkibinə cəlb edilib. 2016-cı ildə Mastercard Müştəri Xidmətləri şöbəsinin İcraçı Direktoru vəzifəsinə təyin edilib. 2019-cu ildən etibarən Mastercard-ın Türkiyə üzrə Prezidentinin Köməkçisi vəzifəsini icra edən Gürdal bundan sonra şirkətin Türkiyə və Azərbaycan bazarlarındakı idarəçilik ilə məşğul olacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_064c4732af817f302cda1379e_o.jpg
Уже бывший вице-президент Mastercard по Турции Авшар Гюрдал вступит в должность Генерального директора Mastercard по Турции и Азербайджану.
После окончания факультета машиностроения Стамбульского университета «Boğaziçi» и получения степени MBA в Университете «Koç» Авшар Гюрдал, с 2015 года, работает в компании Mastercard.
Гюрдал начал первые шаги в своей карьере в компании «Unilever», а затем работал в компаниях «PRG» и «Value Partners», затем, в 2015 году, присоединился к компании Mastercard Advisors. В 2016 году был назначен исполнительным директором отдела обслуживания клиентов. Исполняющий с 2019 года обязанности вице-президента компании по Турции, на своей новой должности будет управлять Mastercard в Турции и Азербайджане.