https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_064c4732af817f302cda1379e_o.jpg
Mastercard şirkətinin tərkibində ən son Mastercard-ın Türkiyə üzrə Prezidentinin Köməkçisi kimi çalışan Avşar Gürdal bundan sonra şirkətin Azərbaycan və Türkiyə üzrə Baş Direktoru vəzifəsini icra edəcək.
Boğaziçi Üniversitetinin Maşın Mühəndisliyi fakültəsindən məzun olduqdan sonra Koç Üniversitestində MBA dərəcəsi əldə edən Mastercard-ın Türkiyə ve Azərbaycan üzrə yeni Baş Direktoru Avşar Gürdal, 2015 ildən etibarən Mastercard şirkətinin əməkdaşı olaraq çalışmaqdadır.
Karyerasına Unilever şirkətində başlayan Gürdal, PRG və Value Partners kimi şirkətlərdə çalışdıqdan sonra sonra 2015-ci ildə Mastercard Advisors-un tərkibinə cəlb edilib. 2016-cı ildə Mastercard Müştəri Xidmətləri şöbəsinin İcraçı Direktoru vəzifəsinə təyin edilib. 2019-cu ildən etibarən Mastercard-ın Türkiyə üzrə Prezidentinin Köməkçisi vəzifəsini icra edən Gürdal bundan sonra şirkətin Türkiyə və Azərbaycan bazarlarındakı idarəçilik ilə məşğul olacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_064c4732af817f302cda1379e_o.jpg
The former Vice President of Mastercard Turkey, Avshar Gurdal, will assume the office as the General Manager of Mastercard for Turkey and Azerbaijan.
After graduating from the Mechanical Engineering Department at Istanbul’s Boghazichi University, the new Mastercard Turkiye and Azerbaijan General Manager Avshar Gurdal, received an MBA degree from the Koch University. He has been working at Mastercard since 2015.
Gurdal took the first steps of his career at the Unilever company and further worked at the PRG and Value Partners companies until his joining Mastercard Advisors in 2015. In 2016, Gurdal was appointed the Customer Relations Director at the company and was promoted to the Mastercard Turkey Vice-President role in 2019. With his new position, Gurdal is now responsible for conducting market management policies of Mastercard in Turkiye and Azerbaijan.