https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_1f881c8eaaca02e2c8b258b45_o.jpg
Türkiyədə işgüzar səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Yaşar Gülər ilə görüşüb.
Əvvəlcə Türkiyə Respublikasının Milli Müdafiə Nazirliyində təntənəli qarşılama mərasimi olub, hər iki ölkənin müdafiə nazirləri fəxri qarovulun önündən keçiblər. Azərbaycan və Türkiyənin Dövlət himnləri səsləndirilib. Protokola uyğun olaraq “Şərəf kitabı” imzalanıb.
Azərbaycanın Türkiyədəki səfiri Rəşad Məmmədovun da iştirak etdiyi görüşdə hər iki qardaş və dost ölkələrin dövlət başçılarının səmimi münasibətlərinin digər sahələrə olduğu kimi hərbi əməkdaşlıq sahəsinə də müsbət təsir etdiyi xüsusi vurğulanıb.
Azərbaycan və Türkiyə respublikaları arasında qarşılıqlı inam, etimad və dəstəyə əsaslanan əməkdaşlığın bundan sonra da uğurla inkişaf etdiriləcəyinə əminlik ifadə olunub. Ölkələrimiz arasında strateji müttəfiqliyin dostluq və qardaşlıq münasibətləri üzərində qurulduğu qeyd edilib.
Görüşdə hərbi, hərbi-texniki, hərbi-təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə edilib, həmçinin bu istiqamətdə görülən işlərin daha da genişləndirilməsinin vacibliyi bildirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_1f881c8eaaca02e2c8b258b45_o.jpg
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov who is on a working visit to Türkiye met with the Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Yaşar Güler.
First, the Ministry of National Defense of Türkiye hosted a solemn welcoming ceremony, the ministers passed along the guard of honor, and both countries' national anthems were performed. In accordance with the protocol, the “Book of Honor” was signed.
At the meeting, attended by the Ambassador of Azerbaijan to Türkiye Rashad Mammadov, it was especially emphasized that the friendly relations of the heads of both fraternal states positively impact military cooperation.
It was noted that cooperation based on mutual trust, and support will continue to develop successfully and strategic alliance between the two countries is based on friendship and fraternal relations.
The meeting discussed prospects for the development of cooperation in the military, military-technical, military-educational, and other spheres, and emphasized the importance of further expanding the work carried out in this direction .