2023-cü ilin tədris planı və proqramına uyğun olaraq Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun kursantları ilə praktiki məşğələlər keçirilib.
Əvvəlcə kursantlar simulyasiya trenajorunda dəqiq nişanalma qaydalarını məşq ediblər.
Atəş şəhərciyində təhlükəsizlik qaydaları və atışın şərtləri çatdırıldıqdan sonra müxtəlif normativlər icra olunub.
Hərbi institutun kursantları silahların döyüşə hazır vəziyyətinə gətirilməsi və şərti düşmən hədəflərinin aşkarlanaraq atəşlə məhv edilməsi üzrə tapşırıqları müvəffəqiyyətlə yerinə yetiriblər.
Məşğələlərin keçirilməsində əsas diqqət kursantların silahlardan istifadə bacarıqlarının artırılmasına, eləcə də praktiki və döyüş vərdişlərinin təkmilləşdirilməsinə yönəldilib.

According to the training plan and program for 2023, practical classes were held with the cadets of the Military Institute named after Heydar Aliyev.
First, the cadets practiced accurate targeting rules in simulators.
Safety rules and shooting terms were delivered and various regulations were accomplished in the shooting camp.
The cadets of the military institute successfully accomplished the tasks on bringing the weapons for combat state, detecting and destroying imaginary enemy targets with fire.
In the classes, the main focus was on increasing the cadets' skills in using weapons, as well as improving their practical and combat skills.