https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_8535d4d29a2e630b0ac5010ad_o.jpg
Cəmiyyətimizin həyatına dəyər qatan Qırmızı Ürəklər Fondu növbəti “Onu oxut” aksiyasına start verdi. “Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüdü Proqramı” çərçivəsində həyata keçirilən ianə aksiyasında toplanan məbləğlər hesabına sosial həssas qruplardan olan tələbələrə təqaüd veriləcək: https://bit.ly/rhttqv.
2023/2024-cü tədris ilində 600 və daha yüksək bal toplayaraq ali məktəbə daxil olan tələbələr həssas insanların ianələri ilə daha rahat təhsil imkanına sahib olacaqlar. Hazırda aksiyanın imkanlarından yararlanmaq istəyən 20-dən çox tələbə Qırmızı Ürəklər Fonduna müraciət edib.
Aksiyaya qoşulmaq və gənclərin parlaq gələcəyinə işıq tutmaq üçün ianələri Fondun veb-saytı https://bit.ly/rhttq, Kapital Bank terminalları, o cümlədən Birbank mobil tətbiqi ilə etmək mümkündür.
Xatırladaq ki, ötən tədris ilində “Onu oxut” aksiyasından dəstək istəyən 26 tələbə Qırmızı Ürəklər Fonduna müraciət edib. Aksiya çərçivəsində xeyirxah insanların ianəsi ilə 43 590 AZN toplanıb. Layihəyə 16 donor qoşulub. Onların dəstəyi ilə 21 990 AZN olamaqla 11 tələbənin təhsil haqqı ödənilib, 15 tələbəyə isə 10 ay müddətində 21 600 AZN məbləğində təqaüd verilib.
Təhsil uğurlu gələcəyin, savadlı cəmiyyətin və daha gözəl dünyanın əsasıdır. Siz də “Onu oxut” layihəsinə qoşularaq ali təhsil almaq istəyən gənclərə dəstək ola bilərsiniz. Etdiyimiz gözəl əməllərin bizə geri qayıtdığını bilərək hər kəsi bu aksiyaya ianə etməyə çağırırıq.
Qeyd edək ki, Qırmızı Ürəklər 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. Hazırda fond kimi fəaliyyət göstərən təşkilat əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_8535d4d29a2e630b0ac5010ad_o.jpg
Red Hearts Foundation, which makes its important contribution to the life of our society, has launched another campaign “Onu Oxut” (“Donate for Education”). The Foundation provides scholarships to students from socially vulnerable groups of the population at the expense of the funds raised through a charitable campaign held as part of the Red Hearts Educational Scholarship Program: https://bit.ly/rhttqv.
In the 2023-2024 academic year, students who enter higher education institutions with 600 points and above will be able to receive education through donations from caring people. At the moment, more than 20 students who want to benefit from the campaign have applied to Red Hearts Foundation.
To join the campaign and ensure a bright future for our youth, you can make a donation through the fund’s website https://bit.ly/rhttq, Kapital Bank terminals, or Birbank mobile application.
It should be noted that in the last academic year, 26 students turned for support to Red Hearts Foundation. As part of the campaign, 43 590 manats were collected through donations. 16 donors also joined the project. With their support, 11 students were paid tuition in the amount of 21 990 manats, while 15 students were provided with a scholarship in the amount of 21 600 manats for a period of 10 months.
Education is the foundation of a successful future, an educated society and a more perfect world. You can also join “Donate for Education” project and make the dreams of many young people come true. We invite you to make a donation, because good deeds come back to us.