https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_8290afd3ea5f7243596365d70_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank–ın sponsorluğu ilə innovasiya dünyasında dinamika yaradan “InMerge Innovation Summit” baş tutacaq. Artıq 3-cü ildir ölkəmizdə keçirilən sammit dünyanın aparıcı texnologiya şirkətlərini, bu sahənin liderlərini, startapları və innovatorları bir araya gətirir. Layihənin məqsədi innovasiya texnologiyaları sahəsindəki yenilikləri bölüşmək, güclü əlaqələr yaratmaq və sahənin ölkəmizdəki inkişafına təkan verməkdir.
Sammitdə elektron ticarətin uğurlu şirkətlərindən biri “Trendyol Group”un prezidenti Çağlayan Çetin, məşhur TED spikeri Maykl Ringel, “Shazam”ın təsisçisi Kris Barton kimi bir çox beynəlxalq ekspertlər iştirak edəcəklər. “InMerge Innovation Summit”in qonaqlarından biri də “Apple” şirkətinin qurucularından olan məşhur kompüter mühəndisi Stiv Voznyak olacaq. O, innovasiyalar sahəsindəki son yeniliklərdən, şəxsi layihələrindən danışacaq.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev, PAŞA Holding-in Baş İcraçı direktoru Cəlal Qasımov, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov öz fikirlərini və təcrübələrini bölüşəcəklər.
Sammitdə elektron ticarət, sığorta texnologiyaları, süni intellekt, telekommunikasiya və bir çox mövzuda təqdimatlar ediləcək, müzakirələr və seminarlar baş tutacaq.
30 noyabr-1dekabr tarixlərində, Bakı Konqres Mərkəzində baş tutacaq tədbir haqqında ətraflı məlumat almaq və bilet əldə etmək üçün inmerge.az veb-saytını ziyarət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_8290afd3ea5f7243596365d70_o.jpg
InMerge Innovation Summit, an event that creates dynamics in the world of innovation, will be held under the sponsorship of the first bank of Azerbaijan Kapital Bank. The summit, which has been held in our country for the 3rd year, brings together the world's leading technology companies, industry leaders, startups and innovators. The aim of the project is to exchange innovations in the field of technology, establish strong ties and stimulate the development of the industry in our country.
The summit will be attended by many international experts, such as the president of one of the successful e-commerce companies Trendyol Group Çağlayan Çetin, the famous TED speaker Michael Ringel, founder of Shazam Chris Barton. One of the guests of the InMerge Innovation Summit will be famous computer engineer Steve Wozniak, co-founder of Apple. He will talk about the latest developments in the field of innovation and personal projects.
Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov, Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev, CEO of PASHA Holding Jalal Gasimov, Chairman of the Board, Chief Executive Officer of Kapital Bank Farid Huseynov will share their thoughts and experiences at the event.
The summit will feature presentations on e-commerce, insurance technologies, artificial intelligence, telecommunications and many other topics, as well as discussions and seminars.
The event will be held at the Baku Congress Center from November 30 to December 1. To purchase tickets or get additional information about InMerge Innovation Summit, visit inmerge.az.