https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_8290afd3ea5f7243596365d70_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank–ın sponsorluğu ilə innovasiya dünyasında dinamika yaradan “InMerge Innovation Summit” baş tutacaq. Artıq 3-cü ildir ölkəmizdə keçirilən sammit dünyanın aparıcı texnologiya şirkətlərini, bu sahənin liderlərini, startapları və innovatorları bir araya gətirir. Layihənin məqsədi innovasiya texnologiyaları sahəsindəki yenilikləri bölüşmək, güclü əlaqələr yaratmaq və sahənin ölkəmizdəki inkişafına təkan verməkdir.
Sammitdə elektron ticarətin uğurlu şirkətlərindən biri “Trendyol Group”un prezidenti Çağlayan Çetin, məşhur TED spikeri Maykl Ringel, “Shazam”ın təsisçisi Kris Barton kimi bir çox beynəlxalq ekspertlər iştirak edəcəklər. “InMerge Innovation Summit”in qonaqlarından biri də “Apple” şirkətinin qurucularından olan məşhur kompüter mühəndisi Stiv Voznyak olacaq. O, innovasiyalar sahəsindəki son yeniliklərdən, şəxsi layihələrindən danışacaq.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev, PAŞA Holding-in Baş İcraçı direktoru Cəlal Qasımov, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov öz fikirlərini və təcrübələrini bölüşəcəklər.
Sammitdə elektron ticarət, sığorta texnologiyaları, süni intellekt, telekommunikasiya və bir çox mövzuda təqdimatlar ediləcək, müzakirələr və seminarlar baş tutacaq.
30 noyabr-1dekabr tarixlərində, Bakı Konqres Mərkəzində baş tutacaq tədbir haqqında ətraflı məlumat almaq və bilet əldə etmək üçün inmerge.az veb-saytını ziyarət edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_8290afd3ea5f7243596365d70_o.jpg
InMerge Innovation Summit, создающий динамику в мире инноваций, пройдет при спонсорстве первого банка страны Kapital Bank. Саммит, который проводится в нашей стране уже 3-й год, объединяет ведущие мировые технологические компании, лидеров отрасли, стартапы и новаторов. Целью проекта является обмен инновациями в области технологий, установление прочных связей и стимулирование развития отрасли в нашей стране.
В саммите примут участие многие международные эксперты, такие как президент одной из успешных компаний электронной коммерции Trendyol Group Чаглаян Четин, известный спикер TED Майкл Рингель, основатель Shazam Крис Бартон. Одним из гостей InMerge Innovation Summit станет известный компьютерный инженер Стив Возняк, один из основателей компании Apple. Он расскажет о последних событиях в области инноваций и личных проектах.
На мероприятии своими мыслями и опытом поделятся министр экономики Азербайджанской Республики Микаил Джаббаров, министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев, генеральный директор PASHA Holding Джалал Гасымов, председатель правления, главный исполнительный директор Kapital Bank Фарид Гусейнов.
На саммите будут представлены презентации по электронной коммерции, страховым технологиям, искусственному интеллекту, телекоммуникациям и многим другим темам, а также состоятся дискуссии и семинары.
Мероприятие пройдет в Бакинском Конгресс-центре с 30 ноября по 1 декабря. Приобрести билеты и получить дополнительную информацию можно на сайте inmerge.az.