https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_e6046610f7b0e311e0ecedec1_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə elan edilmiş “Şuşa ili” çərçivəsində 2022-ci ilin 2-8 avqust tarixlərində Şuşada Diaspor Gənclərinin III Yay Düşərgəsi keçiriləcək.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək Diaspor Gənclərinin III Yay Düşərgəsinə hazırlıq işləri artıq başlayıb.
Düşərgənin proqramına Şuşanın işğal dövründə dağıdılmış abidələri ilə tanışlıq, müqəddəs məkanları ziyarət, şəhid ailələrinin üzvləri və qəhrəman qazilərimizlə, həmçinin müxtəlif sahələr üzrə ekspertlərlə görüşlər, eləcə də gənclər üçün əyləncəli proqramlar, intellektual oyunlar daxildir.
Gənclər ilk növbədə Tarixi Zəfərimizin Şuşa təntənəsinin şahidi olmaqla yanaşı, bu mühüm platforma ətrafında bir araya gələrək, Azərbaycanla bağlarını daha da möhkəmləndirəcək, ölkəmizi uğurla təmsil etmək bacarıqları, şəbəkələşmək və yeni dostlar qazanmaq imkanları əldə edəcəklər.
Düşərgədə yaşı 18-29 arası, Azərbaycan dilində ünsiyyət bacarığı olan gənclər iştirak edə bilər. İştirak xərcləri (yol xərcləri, viza, yerləşmə, qidalanma və s.) tam şəkildə qarşılanacaq.
Düşərgədə iştirak etmək üçün gənclər 28 iyun 2022-ci il tarixinə qədər www.diaspor.gov.az/qeydiyyat səhifəsində yerləşdirilmiş onlayn anket formasını tam olaraq doldurub göndərməlidir. Seçim prosesi müraciətlərin qəbulu və video müsahibələrin keçirilməsi üzrə iki mərhələdə aparılacaq.
I və II Yay düşərgələrinin iştirakçılarının III Yay Düşərgəsində iştirakı nəzərdə tutulmur. Yay Düşərgələrinin diaspor gəncləri arasında böyük maraqla qarşılanmasını nəzərə alaraq, düşərgədə iştirak etmək istəyənlərə aşağıdakı elektron poçt ünvanı vasitəsilə vaxtında müraciət etmək tövsiyə olunur:
Əlavə suallar yaranacağı təqdirdə, aşağıdakı telefon nömrələri vasitəsilə əlaqə saxlamaq lazımdır:
Tel.: +994 12 493 10 54
Mob.; WhatsApp: +99450 762 25 95
Xatırladaq ki, Diaspor Gənclərinin “Cümhuriyyətin 100 illiyi” adlı I Yay Düşərgəsi 2018-ci ildə Şəkidə, “Nəsimi-650” adlı II Yay Düşərgəsi isə 2019-cu ildə Şamaxıda keçirilib.

Началась подготовка к предстоящему в Шуше III Летнему лагерю диаспорской молодежи
Началась подготовка к предстоящему в Шуше III Летнему лагерю диаспорской молодежи Началась подготовка к предстоящему в Шуше III Летнему лагерю диаспорской молодежи
В рамках “Года Шуши”, объявленного соответствующим Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, 2-8 августа 2022 года в Шуше пройдет III Летний лагерь диаспорской молодежи.
Уже началась подготовка к III Летнему лагерю диаспорской молодежи, который будет организован Государственным комитетом по работе с диаспорой совместно с Фондом Гейдара Алиева.
В программу лагеря входят ознакомление с памятниками Шуши, разрушенными в период оккупации, посещение священных мест, встречи с членами семей шехидов и нашими отважными гази, а также экспертами по различным сферам, развлекательные программы, интеллектуальные игры для молодежи.
Молодые люди, в первую очередь став свидетелями шушинской вершины нашей исторической Победы, сплотятся вокруг этой важной платформы и еще больше упрочат связи с Азербайджаном, смогут успешно представлять нашу страну, добиться сетевого взаимодействия и обрести новых друзей.
В лагере может принять участие молодежь в возрасте 18-29 лет, умеющая общаться на азербайджанском языке. Расходы на участие (дорожные расходы, виза, размещение, питание и пр.) будут полностью оплачены.
Для участия в лагере молодым людям необходимо до 28 июня 2022 года полностью заполнить и прислать форму анкеты, размещенную на странице регистрации www.diaspor.gov.az/. Процесс отбора будет осуществляться в два этапа – прием обращений и проведение видеособеседования.
Участие в III Летнем лагере лиц, принимавших участие в I и II летних лагерях, не предусмотрено. Учитывая то, что летние лагеря воспринимаются диаспорской молодежью с большим интересом, желающим принять участие в лагере рекомендуется своевременно обратиться посредством следующего адреса электронной почты:
При возникновении дополнительных вопросов необходимо связаться по следующим номерам телефона:
Tel.: +994 12 493 10 54
Mob.; WhatsApp: +99450 762 25 95
Напомним, что I Летний лагерь диаспорской молодежи под названием “100-летие Республики” был проведен в 2018 году в Шеки, а II Летний лагерь под названием “Насими - 650” – в 2019 году в Шамахе.