https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_131c506c278b288e893b5761e_o.jpg
Sentyabrın 30-dan etibarən “Aegean Airlines” Afinadan Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna müntəzəm reyslər həyata keçirməyə başlayıb.
Yunanıstan aviadaşıyıcısının təyyarəsi ənənəvi olaraq su tağı ilə qarşılanıb.
“Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu bütün səyahətçilər üçün yüksək keyfiyyətli xidmət, komfortlu şərait yaratmağa çalışır və daha çox aviaşirkətin cəlb edilməsi inkişaf strategiyamızın mühüm hissəsidir. Əminik ki, Yunanıstan aviadaşıyıcısı ilə əməkdaşlığımız uğurlu və sərnişinlərimiz üçün perspektivli olacaqdır”, - deyə hava limanının direktoru Teymur Həsənov bildirib.
Afina ilə Bakı arasında reyslər həftədə iki dəfə, çərşənbə axşamı və şənbə günləri yerinə yetiriləcək. Bu uçuşların gecə saatlarında həyata keçirilməsi sərnişinlərə daha rahat vaxt intervalları ilə aviadaşıyıcının geniş marşrut şəbəkəsindən seçim imkanı verir.
Qeyd edək ki, “Aegean Airlines” sərnişinlərə Kipr, Balkan və Qərbi Avropa ölkələri, həmçinin Krit, Santorini, Mikonos və digər məşhur Yunan adaları daxil olmaqla 80-dən çox istiqamətdə uçuşlar təklif edir.
Aviadaşıyıcının rəsmi www.aegeanair.com internet saytında, həmçinin aviaşirkətin satış ofislərində ətraflı cədvəllə tanış olmaq və aviabiletləri bron etmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_131c506c278b288e893b5761e_o.jpg
“Heydar Aliyev International Airport strives to provide high-quality service and comfortable conditions for all travelers, and attracting more airlines is an important part of our development strategy. We are confident that cooperation with the Greek air carrier will be successful and promising for our passengers,” said Mr. Teymur Hasanov, director of the airport.
Flights between Athens and Baku will operate twice a week, on Tuesdays and Saturdays. Operating these flights at night allows passengers to choose more convenient time slots from the airline's wide route network.
Note that Aegean Airlines offers passengers flights to more than 80 destinations, including Cyprus, the Balkans and Western European countries, as well as Crete, Santorini, Mykonos and other famous Greek islands.
To view the detailed schedule and book air tickets, please visit the airline’s official website www.aegeanair.com, as well as at the airline’s sales offices.