https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_bc860368e8d161a1d022b67c9_o.jpg
“PASHA Private Banking” filialının yenilənmiş konsepsiyası çərçivəsində Azərbaycanda ilk dəfə olaraq maliyyə qurumu daxilində müştərilər üçün ölkənin tanınmış rəssamlarının əsərlərindən ibarət sərgi təqdim olunub.
Belə ki, “Reflections” adlanan bu sərgi Samirə Səfi kurasiyası ilə “BARZA” İncəsənət Bürosu tərəfindən təşkil olunub. Burada Arif Hüseynov, Aida Mahmudova, Ramal Kazım, Niyaz Nəcəfov, Mahmud Rüstəmov, İrina Eldarova, Orxan Hüseynov, Vüqar Muradov, Orxan Qarayev, Anar Hüseynzadə kimi tanınmış azərbaycanlı rəssamların 13 rəsm əsəri və 2 heykəli sərgilənib. İncəsənət icması tərəfindən layiqincə qiymətləndirilən bu rəssamların əsərləri dəfələrlə İngiltərə, Fransa, İtaliya və digər ölkələrdə keçirilən sərgiləri bəzəyib.
“BARZA”, rəssamlara dəstəyin göstərilməsi, sənət layihələrinin təbliği, müxtəlif sərgilərin keçirilməsi, sənət əsərlərinin satışının təşkili də daxil, yaradıcılığın müxtəlif istiqamətlərində fəal surətdə çalışan bir qurumdur. Məsələn, “Reflections” sərgisi son onillikdə fəaliyyət göstərən və incəsənətin özünə münasibətdə eyni bədii mövqeyi paylaşan Azərbaycan rəssamlarının əsərlərini təqdim edir. Onların hər biri üçün sənət həyati əhəmiyyət kəsb edərək, özünü dərketmədə və kainatla münasibətdə bir vasitə rolunu oynayır.
“PASHA Private Banking” blokunun baş direktoru Aqşin Mirzəzadənin sözlərinə görə, “PAŞA Bank”, 15 illik fəaliyyəti ərzində mədəniyyət və incəsənətin inkişafına diqqət yetirməklə, ölkənin və cəmiyyətin dayanıqlı inkişafına töhfə verib.
“İri maliyyə qurumlarına və investisiya şirkətlərinə məxsus ofislərdə belə sərgilərin təşkil olunması təcrübəsi Qərbdə kifayət qədər geniş yayılıb. “PASHA Private Banking” müştəriləri üçün təşkil etdiyimiz sərgi isə Azərbaycan hüdudlarında ilk dəfə yer alıb. Əminəm ki, müştərilərimiz ən müasir bank xidmətlərindən faydalanmaq imkanı ilə yanaşı, həm də yeni ofis konseptində istedadlı rəssamlarımızın işlərindən zövq almaq və müəlliflərlə ünsiyyətdə olmaq fürsətini yüksək qiymətləndirəcək. Bundan əlavə, “PASHA Private Banking” müştərilərinə sərgidə bəyəndikləri sənət əsərlərini almaq imkanı da təqdim olunur. İnanıram ki, peşəkar komandamızın köməyi ilə bu təcrübə, müştərilərimiz arasında incəsənət nümunələrinə investisiya yatırımı üzrə ixtisaslaşan art-menecment sahəsini təbliğ etmək üçün başlanğıc nöqtəsi olacaqdır. Sərvətin idarə edilməsi və artırılması üzrə tam xidmətlər spektri ilə yanaşı, “PASHA Private Banking” komandasının təcrübəsi və biliyi müştərilərimizə həm sözügedən sahədə, həm də təklif etdiyimiz digər investisiya sahələrində düzgün prioritetlər təyin etməyə kömək edəcək”, - deyə A.Mirzəzadə bildirib.
“PASHA Private Banking” müştəriləri üçün təşkil olunan “Reflections” sərgisi 17 avqust 2022-ci il tarixinədək davam edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_bc860368e8d161a1d022b67c9_o.jpg
В рамках обновленной концепции отделения PASHA Private Banking впервые в Азербайджане в стенах финансового института на обозрение клиентов Private Banking представлена экспозиция работ известных азербайджанских художников.
Так, экспозиция под названием «Reflections», организованная BARZA Art Bureau под кураторством Самиры Сефи, включает 13 живописных работ и 2 скульптуры. В экспозиции представлены произведения азербайджанских художников Арифа Гусейнова, Аиды Махмудовой, Рамала Казыма, Нияза Наджафова, Махмуда Рустамова, Ирины Эльдаровой, Орхана Гусейнова, Вюгара Мурадова, Орхана Гараева и Анара Гусейнзаде. Работы этих мастеров по достоинству оценены ценителями искусства по всему миру и не раз выставлялись на различных выставках в Англии, Франции, Италии и во многих других странах.
BARZA Art Bureau ведет активную работу по многим направлениям в сфере искусства, в том числе оказывает поддержку художников, содействие в продвижении художественных проектов и организации различных выставок, в реализации произведений искусства и мн. др. Так, к примеру, выставка «Reflections» представляет работы азербайджанских художников последнего десятилетия, объединенных художественной позицией по отношению к самому искусству. Для каждого из них искусство жизненно важно и представляет собой способ самореализации и отношений с мирозданием.
По словам главного директора по Прайвит-банкингу PASHA Bank Агшина Мирзазаде, в течение своей 15-летней деятельности PASHA Bank уделял и продолжает уделять особое внимание развитию культуры и искусства, внося свой вклад в устойчивое развитие страны и общества.
«Культура открытия подобных экспозиций при офисах крупных финансовых институтов и инвестиционных компаний достаточно широко распространена на Западе. Открытие экспозиции в стенах финансового института на обозрение клиентов PASHA Private Banking является первой подобной практикой в Азербайджане. Мы уверены, что наши клиенты по достоинству оценят возможность получить первоклассные банковские услуги, а также насладиться работами наших талантливых художников в концепте нового офиса и даже пообщаться с авторами этих произведений. Более того, PASHA Private Banking предоставляет своим клиентам и возможность приобретения понравившихся им произведений искусства. Уверен, что при помощи профессиональной команды PASHA Private Banking это станет первым успешным опытом и отправной точкой для освоения нашими клиентами такой перспективной ниши, как арт-менеджмент - инвестирования в предметы искусства. Наряду с полным комплексом услуг по управлению и приумножению благосостояния, опыт и знания коллектива PASHA Private Banking помогут нашим клиентам правильно расставить приоритеты как в этом, так и других предлагаемых нами инвестиционных направлениях», - подытожил А. Мирзазаде.