https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_082d128b482a82347d04c14ae_o.jpg
Özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Yelo Bank aztəminatlı ailələrə həmişə dəstək olur. Bank bu dəfə daha 3 bölgə sakininin biznes arzularını gerçəkləşdirib. Onlardan biri – Göyçayda yaşayan Fərrux Nəbiyev Vətən müharibəsində qəhrəmanlıqla döyüşüb. Bir dülgər kimi əl qabiliyyəti ilə fərqlənən Fərruxun arzusu bacarığını biznesə çevirmək idi. Yelo Bank ona dəstək oldu və kiçik dülgər sexi üçün lazım olan avadanlıqları hədiyyə etdi.
Aslan Qafarov Biləsuvarda yaşayan, birinci Qarabağ müharibəsi iştirakçısıdır. Onun arzusu PVC qapı-pəncərə istehsalı üzrə biznes fəaliyyətinə başlamaq idi, lakin lazımi maddi resursu yox idi. Yelo Bank ona lazımi köməkliyi göstərərək biznesə başlamaq üçün zəruri olan avadanlıqları təqdim etdi.
Kürdəmirli Aidə Qurbanova isə Vətən müharibəsi şəhidinin ailə üzvüdür. O, Vətəni üçün savadlı kadr yetişdirmək istəyirdi. Bu məqsədlə Yelo Bank ona təlim-tədris paketi hədiyyə etməklə arzusunun həyata keçməsinə öz töhfəsini verdi. Bu dəstək sayəsində Aidə parlaq gələcək üçün savadlı kadrlar yetişdirməyə hazırdır.
Qeyd edək ki, Özünüməşğulluq proqramı Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Mərkəzi Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasındakı Memorandum əsasında həyata keçirilir. Layihənin əsas məqsədi sosial-həssas qrupa daxil vətəndaşlarımızın sahibkarlıq arzularını gerçəkləşdirməkdir. İlk üzvlərindən biri kimi Yelo Bank layihədə aktiv iştirak edir və bundan sonra da vətəndaşlara dəstəyini davam etdirəcək.
Bank xidmətləri, eləcə də kənd təsərrüfatı krediti ilə bağlı əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram və ya Whatsapp hesablarımıza yazın.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_082d128b482a82347d04c14ae_o.jpg
Yelo Bank всегда поддерживает малоимущие семьи в рамках программы по самозанятости. В этот раз банк воплотил в реальность мечты трех жителей региона. Один из них - Фаррух Набиев, ветеран Отечественной войны, который проживает в Гойчае. Как искусный столяр, его мечтой было превратить свое мастерство в бизнес. Yelo Bank, узнав о его потенциале, предоставил ему необходимое оборудование для создания небольшой столярной мастерской.
Аслан Гафаров - участник первой Карабахской войны, живущий в Билясуваре. Ему была необходима финансовая поддержка для своего бизнеса по производству PVC окон и дверей. Yelo Bank предоставил ему эту поддержку и обеспечил всемнеобходимым оборудованим для запуска собственного бизнеса.
Аида Гурбанова из Курдамира - член семьи шехида Отечественной войны. Ее мечтой была организация образовательного центра. Для осуществления этой мечты Yelo Bank подарил ей полный пакет необходимого, включая мебель и технику.
Следует отметить, что программа по самозанятости реализуется на основе Меморандума между Министерством труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики, Центральным банком и Ассоциацией банков Азербайджана. Основной целью проекта является помощь гражданам, входящим в социально уязвимые группы, в реализации их предпринимательских амбиций. Yelo Bank активно участвует в этом проекте с самого начала и будет продолжать оказывать поддержку гражданам.
Вас интересует сельскохозяйственный кредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram или Whatsapp.