https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_7dc506b03f892254aa7e8e59e_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi, təhsil yönümlü layihələrə və peşəkar kadrların inkişafına böyük önəm verən ölkənin birinci bankı Kapital Bank tələbələr üçün “Birbank” təqaüd proqramı elan etmişdi. Proqrama müraciət edən 3000 tələbədən 15 nəfəri “Birbank təqaüdçüsü” adını qazanıb və onlara ayda 300 AZN təqaüd veriləcək. Seçilmiş tələbələr ölkənin 8 ali məktəbində kompüter elmləri, informasiya texnologiyaları, maliyyə, hüquq, iqtisadiyyat və digər sahələr üzrə təhsil alırlar.
Proqram tələbələrə aylıq təqaüd almaqla yanaşı, Kapital Bank-da təcrübə keçmək, təlimlərə qatılmaq şansı da verir. Xatırladaq ki, təqaüd proqramına 3-cü kursda oxuyan, universitetə qəbul balı 550 və daha yuxarı, təhsil göstəriciləri ortalama 81 bal və daha yuxarı olan gənclər qoşulublar. Seçim prosesi bir neçə mərhələdə təşkil edilib və onlayn müraciət, qrup tapşırığı, imtahan və müsahibə mərhələlərindən uğurla keçən tələbələr “Birbank təqaüdçüsü” adını qazanıblar.
Qeyd edək ki, Kapital Bank daim təhsil layihələrinə diqqət ayırır. Beynəlxalq Təhsil Sərgisi, Respublika Fənn Olimpiadası, “Azərbaycan üçün öyrət”, “Təhsil Avtobusu”, “Sabah” qrupları ilə layihələrdə iştirak, o cümlədən UNEC, ADNSU, Bakı Mühəndislik Universiteti, ADA Universiteti və digər qurumlarla əməkdaşlıq buna əyani sübutdur. Yaxın gələcəkdə təhsillə bağlı yeni layihələrin keçirilməsi planlaşdırılır.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_7dc506b03f892254aa7e8e59e_o.jpg
Первый банк Азербайджана Kapital Bank уделяет особое внимание поддержке образования и развитию профессиональных кадров. Банк не так давно объявил о запуске стипендиальной программы Birbank для студентов. Из 3000 амбициозных студентов, подавших заявки на участие в программе, лишь 15 молодых людей были отобраны и названы «Стипендиатами Birbank». Этим талантливым студентам, представляющим 8 университетов страны, будет предоставляться стипендия в размере 300 манатов в месяц. Студенты обучаются в различных областях, включая информатику, информационные технологии, финансы, право, экономику и другие.
Помимо ежемесячной стипендии, программа предоставляет студентам возможность пройти практику в Kapital Bank и принять участие в обучающих мероприятиях. Следует отметить, что к программе присоединились талантливые молодые люди, обучающиеся на третьем курсе, чей вступительный балл составляет 550 и выше, а средний балл успеваемости – 81 и выше. Процесс отбора состоял из нескольких этапов, включая заполнение онлайн-заявки, выполнение групповых заданий, сдачу экзаменов и прохождение собеседования. Те студенты, которые успешно преодолели все эти этапы, получили почетное звание «Cтипендиат Birbank».
Kapital Bank придает большое значение образовательным проектам. Ярким доказательством этого является участие в таких проектах как, Международная образовательная выставка, Республиканская школьная олимпиада, «Teach for Azerbaijan», «Автобус Знаний», проекты группы «Sabah», а также сотрудничество с Азербайджанским Государственным Экономическим Университетом, Бакинским Инженерным Университетом, Университетом ADA и другими. В ближайшем будущем Kapital Bank также планирует участие и проведение новых образовательных проектов.