Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC bu gün başlayan “Kritik İnfrastrukturun Müdafiə Yarışı” (CIDC-2023) tədbirində “Qızıl sponsor” qismində stendlə çıxış edir.
İki gün davam edəcək “CIDC-2023” Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti və Kompüter İnsidentlərinə Qarşı Mübarizə Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Konqres Mərkəzində keçirilir.
Tədbir çərçivəsində informasiya təhlükəsizliyi üzrə təqdimat və panel müzakirələri təşkil olunacaq. Eyni zamanda “B2B” formatlı görüşlər, kiberhücumların simulyasiyası ilə “Kibermüharibə” yarışının finalı keçiriləcək.
Tədbir çərçivəsində, həmçinin Kibertəhlükəsizlik həlləri sərgisi təqdim olunur. “AzInTelecom”un sərgidəki stendində şirkətin xidmət və məhsulları barədə məlumat verilir. Qonaqlara “AzInTelecom”un bir sıra rəqəmsal məhsulları praktiki formada nümayiş olunur. Burada, həmçinin maraqlı viktorinalar keçiriləcək və fərqlənən iştirakçılara hədiyyələr veriləcək.
Bulud xidmətləri, SİMA Rəqəmsal Həllər Platforması, Mərkəzləşdirilmiş İnformasiya Sistemləri və İnformasiya təhlükəsizliyi xidmətləri ilə maraqlanan şəxslər “AzInTelecom” MMC-nin stendinə yaxınlaşaraq ətraflı məlumat ala bilərlər.
“AzInTelecom” MMC dövlət qurumları və özəl şirkətlərə informasiya resurslarını kibercinayətkarlıqla bağlı risklərdən qorumaq və preventiv addımlar atmaq üçün informasiya təhlükəsizliyi xidmətləri təklif edir.
Müştərilər “AzInTelecom”un İnformasiya təhlükəsizliyinin auditi və konsaltinqi, kibertəhlükəsizlik və Təhlükəsizlik Əməliyyat Mərkəzi (SOC as Service) xidmətlərindən istifadə edə bilərlər.
İnformasiya təhlükəsizliyinin auditi və konsaltinqi xidmətinə beynəlxalq standartlara uyğun olaraq siyasət sənədlərinin hazırlanması və risk qiymətləndirilməsinin aparılmasından başlayaraq mitiqasiya, yəni təsirlərin azaldılması tədbirlərinin tətbiq edilməsinədək olan bütün addımlar daxildir. Kibertəhlükəsizlik xidməti çərçivəsində informasiya resurslarının, veb və mobil tətbiqlərin təhlükəsizlik yoxlanışı həyata keçirilir. Şirkətin təqdim etdiyi Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi xidmətlərinə isə kibertəhdidlərin vaxtında aşkarlanması, qarşısının alınması, kiberinsidentlərə ilkin reaksiyanın verilməsi və onların qarşısının alınması üçün ilkin dəstəyin göstərilməsi daxildir.

Действующее под эгидой Министерства цифрового развития и транспорта ООО «AzInTelecom» участвует со стендом на стартовавшем сегодня мероприятии «Critical Infrastructure Defense Challenge» (CIDC-2023) в качестве «Золотого спонсора».
CIDC-2023, который продлится два дня, проводится в Бакинском конгресс центре при совместной организации Государственной службы специальной связи и информационной безопасности, Службы государственной безопасности и Центра по борьбе с компьютерными инцидентами.
В рамках мероприятия будут организованы презентации и панельные дискуссии по вопросам информационной безопасности. При этом финал конкурса «Кибервойна» пройдет со встречами в формате «В2В» и моделированием кибератак.
В рамках мероприятия также представлена выставка решений в области кибербезопасности. На стенде «AzInTelecom» участники информируются об услугах и продуктах компании. Подходящим к стенду гостям в практической форме будет продемонстрирован ряд цифровых продуктов «AzInTelecom». Одновременно пройдут интересные викторины и отличившимся участникам будут вручены призы.
Интересующиеся облачными услугами, Платформой Цифровых Решений SİMA, централизованными информационными системами и услугами информационной безопасности могут посетить стенд ООО «AzInTelecom» и получить подробную информацию.
ООО «AzInTelecom» предлагает услуги информационной безопасности государственным учреждениям и частным компаниям для защиты информационных ресурсов от рисков, связанных с киберпреступностью, и принятия превентивных мер.
Клиенты AzInTelecom могут воспользоваться услугами аудита и консалтинга информационной безопасности, кибербезопасности и Центра управления безопасностью (SOC as Service).
Аудит и консалтинг по информационной безопасности включает в себя все этапы: от подготовки политических документов и оценки рисков до реализации мер по их снижению в соответствии с международными стандартами. В рамках службы кибербезопасности осуществляется проверка безопасности информационных ресурсов, веб- и мобильных приложений. Услуги Центра управления безопасностью, предоставляемые компанией, включают своевременное обнаружение и предотвращение киберугроз, первоначальное реагирование на киберинциденты и первоначальную поддержку для их предотвращения.