https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_6a5463b7088c5da005cfd08ca_o.jpg
Azərbaycan Respublikası və Mərakeş Krallığı höküməti arasında ikitərəfli əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın iclası keçirilib. Mərakeşin Rabat şəhərində keçirilən iclas çərçivəsində Bakı Limanı ilə Mərakəşin Milli Limanlar Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Bakı Limanının Baş direktoru Taleh Ziyadov və Mərakəş Milli Limanlar Agentliyinin Baş meneceri Nadia Laraki tərəfindən imzalanan memorandumun əsas məqsədi iki ölkənin inkişafında limanların rolunu və strateji əhəmiyyətini nəzərə alaraq, əməkdaşlıq və tərəfdaşlığın qurulması və möhkəmləndirilməsidir.
Bu memorandum limanlar arasında əməkdaşlıq, liman əməliyyatlarının inkişafı, liman logistikası, terminalların idarə edilməsi, infrastruktur, qabaqcıl təcrübə mübadiləsi ,ətraf mühitin mühafizəsi kimi bir çox sahələrdə qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişaf etdirməsinə töhvə verəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_6a5463b7088c5da005cfd08ca_o.jpg
A meeting of the Joint Commission on bilateral cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Kingdom of Morocco was held. Within the framework of the meeting held in Rabat, Morocco, a memorandum of Cooperation was signed between the Port of Baku and the National Ports Agency of Morocco.
The main purpose of the memorandum signed by Taleh Ziyadov, Director-General of the Port of Baku and Nadia Laraki, General-Manager of the Moroccan National Ports Agency, is to establish and strengthen cooperation and partnership, taking into account the role and strategic importance of ports in the development of the two countries.
This memorandum will contribute to the development of mutual cooperation in many areas, such as cooperation between ports, development of port operations, port logistics, terminal management, infrastructure, exchange of best practices, and environmental protection.