https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_b1a829919dc3ded909b2c6db5_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti MDB Parlamentlərarası Assambleyasının (MDB PA) tədbirlərində iştirak etmək üçün noyabrın 15-də Qırğız Respublikasının paytaxtı Bişkek şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə Milli Məclisin MDB PA-dakı nümayəndə heyətinin üzvləri Mixail Zabelin, Rasim Musabəyov, Nizami Səfərov, Emin Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Bişkekin “Manas-2” Beynəlxalq hava limanında nümayəndə heyətini Qırğız Respublikası Joqorku Keneşinin sədr müavini Nurbek Sadıqaliyev, xarici işlər nazirinin müavini Avazbek Ataxanov, MDB PA Şurasının Baş katibi Dmitri Kobitski, Azərbaycanın Qırğızıstandakı səfiri Lətif Qəndilov, Milli Məclisin MDB PA-dakı daimi nümayəndəsi Aydın Cəfərov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_b1a829919dc3ded909b2c6db5_o.jpg
Парламентская делегация во главе с председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой 15-го ноября прибыла в столице Кыргызской Республики город Бишкек с рабочим визитом, целью коего является участие в мероприятиях Межпарламентской Ассамблеи СНГ.
Прибывшая группа включает в себя, кроме прочих, членов делегации Милли Меджлиса при МПА СНГ Михаила Забелина, Расима Мусабекова, Низами Сафарова и Эмина Гаджиева.
В бишкекском аэропорту Манас-2 наших парламентариев включали зампредседателя Жогорку Кенеша Кыргызстана Нурбек Садыгалиев, замминистра иностранных дел Авазбек Атаханов, генсек Совета МПА СНГ Дмитрий Кобицкий, посол Азербайджана в Бишкеке Лятиф Гандилов, постпред Милли Меджлиса при МПА СНГ Айдын Джафаров и другие официальные лица.