https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_b1a829919dc3ded909b2c6db5_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti MDB Parlamentlərarası Assambleyasının (MDB PA) tədbirlərində iştirak etmək üçün noyabrın 15-də Qırğız Respublikasının paytaxtı Bişkek şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə Milli Məclisin MDB PA-dakı nümayəndə heyətinin üzvləri Mixail Zabelin, Rasim Musabəyov, Nizami Səfərov, Emin Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Bişkekin “Manas-2” Beynəlxalq hava limanında nümayəndə heyətini Qırğız Respublikası Joqorku Keneşinin sədr müavini Nurbek Sadıqaliyev, xarici işlər nazirinin müavini Avazbek Ataxanov, MDB PA Şurasının Baş katibi Dmitri Kobitski, Azərbaycanın Qırğızıstandakı səfiri Lətif Qəndilov, Milli Məclisin MDB PA-dakı daimi nümayəndəsi Aydın Cəfərov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_b1a829919dc3ded909b2c6db5_o.jpg
A parliamentary delegation led by Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova arrived in Bishkek, the capital city of Kyrgyz Republic, on a working visit on 15 November with a view to joining the scheduled events of the CIS Inter-Parliamentary Assembly.
Amongst the arrivals are members of the Milli Majlis delegation to the CIS IPA Mikhail Zabelin, Rasim Musabeyov, Nizami Safarov and Emin Hajiyev.
Our parliamentarians were welcomed to Bishkek at the Manas-2 Airport by Deputy Chairman of Kyrgyz Zhogorku Kengesh (Supreme Council) Nurbek Sadigaliyev, Deputy Foreign Minister Avazbek Atakhanov, CIS IPA Secretary General Dmitry Kobitsky, Azerbaijan’s Ambassador to Kyrgyzstan Latif Gandilov, the Milli Majlis’ Permanent Envoy to the CIS IPA Aydin Jafarov and other officials.