https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_fc6b30e3eb3f7e058d189e7f3_o.jpg
Yelo Bank-da Azərbaycanın ümummili lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş konsert baş tutub. “100 illik simfoniya” adlı təntənəli konsertdə Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının müşayiəti ilə Azərbaycanın xalq mahnıları və tanınmış bəstəkarların əsərləri ifa olunub.
Tədbirin açılışında Yelo Bank İdarə Heyətinin sədri Anar Həsənov çıxış edədərək qonaqları salamlayıb. O, öz çıxışında ümummilli lider Heydər Əliyevin əziz xatirəsinə həsr olunan konsertin əsas məqsədinin Azərbaycan mədəniyyətini və ölkəmizin milli musiqi incilərini geniş təbliğ etmək olduğunu vurğulayıb. Tədbir boyunca ulu öndər Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyətindən bəhs edən müxtəlif audio və video materiallar nümayiş olunub. Konsertdə bir çox məşhur incəsənət ustaları və gənc müğənnilərin ifasında Heydər Əliyevin çox sevdiyi, musiqimizin unudulmaz parçaları səsləndirilib. İfalar qonaqlar tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanıb.
Qonaqları təəccübləndirən digər əsas məqam isə konsert kimi böyük tədbirin məhz Bankın ərazisində keçirilməsidir. Belə ki, Yelo Bank-ın baş ofisi 400 nəfərlik böyük tədbir zalına sahibdir. Burada film nümayişi, müxtəlif tanınmış şəxslərin çıxışları və başqa mühüm tədbirlər həyata keçirilir.
Online kredit almaq istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

В Yelo Bank прошел концерт, посвященный Гейдару Алиеву
В Yelo Bank прошел концерт, посвященный Гейдару Алиеву В Yelo Bank прошел концерт, посвященный Гейдару Алиеву
В Yelo Bank состоялось музыкальное мероприятие, посвященное 100-летию Общенационального лидера Азербайджана Гейдара Алиева. На торжественном концерте, под названием "100-летняя симфония", прозвучали народные песни Азербайджана и произведения известных композиторов под аккомпанемент камерного оркестра Азербайджанской Государственной Академической Филармонии.
Со вступительной речью выступил Председатель правления Yelo Bank Анар Гасанов, подчеркнув, что основной целью концерта, посвященного дорогой памяти Гейдара Алиева, является широкое пропагандирование культуры Азербайджана и национальных музыкальных шедевров нашей страны.
В течение мероприятия были представлены различные аудио и видеоматериалы, рассказывающие о жизни и деятельности великого лидера. На концерте прозвучали незабвенные произведения музыки, которые были любимы Гейдаром Алиевым, в исполнении многих известных музыкантов и молодых певцов. Выступления были тепло встречены гостями.
Другим удивительным моментом для гостей стало то, что такое крупное мероприятие, как концерт, проходило именно на территории Банка. Дело в том, что главный офис Yelo Bank обладает большим залом на 400 человек. Здесь проводятся показы фильмов, выступления различных известных личностей и другие важные мероприятия.
Вы хотите получить кредит онлайн? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az