https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_668a97b47365f90e97eeb2c6e_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun təsdiq etdiyi 2024-cü il üçün hazırlıq planına əsasən, Azərbaycan Ordusunda komandir heyəti ilə toplanış keçirilir.
Toplanışa cəlb edilən şəxsi heyətin nəzəri və praktiki məşğələlərdə müasir ümumqoşun döyüşünün təşkili, aparılması üzrə bilik və bacarıqları, həmçinin fiziki və sıra hazırlıqları yoxlanılacaq. O cümlədən iştirakçılardan hərbi nizamnamələr, rəhbəredici və digər normativ hüquqi sənədlər üzrə məqbullar qəbul ediləcək, atıcı silahlardan atışlar icra olunacaq.
Keçirilən toplanışın əsas məqsədi zabitlərin bölmələri idarəetmə üzrə nəzəri biliklərinin və peşəkarlıq səviyyələrinin artırılması, qərar qəbuletmə bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi, eləcə də silahlanmaya yeni qəbul edilən silah, texnika və cihazların imkanlarının öyrənilməsidir.

https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_668a97b47365f90e97eeb2c6e_o.jpg
According to the training plan for 2024 approved by the Defense Minister, Colonel General Zakir Hasanov, session of command staff of the Azerbaijan Army is being held.
In theoretical and practical classes, the knowledge, skills and drill training of the servicemen involved in the session will be checked on the organization and conduct of the modern combined arms. Participants’ knowledge of military regulations, guidance and other normative legal documents will be inspected, and they will conduct shootings from small arms.
The session is focused on the increase of the theoretical knowledge and professional level of the officers on unit management, improvement of their decision-making skills, as well as to study the capabilities of newly adopted weapons, equipment and devices.