https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_16a1f701cd779c8e336ce8e32_o.jpg
2024-cü ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, Azərbaycan Ordusunda ideoloji iş və mənəvi-psixoloji təminat üzrə zabitlər və psixoloqlar ilə təlim-metodiki toplantı keçirilib.
Əvvəlcə Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Toplantıda ideoloji iş və mənəvi-psixoloji təminatın yüksəldilməsi istiqamətində ötən il ərzində görülən işlərə, əldə olunan nailiyyətlərə və nöqsanların aradan qaldırılmasına dair məruzələr dinlənilib, cari ildə bu istiqamətdə görüləcək işlər, perspektiv planlar müzakirə olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_16a1f701cd779c8e336ce8e32_o.jpg
Training-methodical sessions were held with officers and psychologists on ideological work and moral-psychological support in the Azerbaijan Army under the training plan for 2024.
First, the memory of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev, and the Shehids, who sacrificed their lives for the territorial integrity of Azerbaijan, was honored with observing a minute of silence. The National Anthem of the Republic of Azerbaijan was performed.
At the sessions, reports were heard on the work done during the past year, achievements and elimination of shortcomings in ideological work and moral-psychological support. The participants discussed work to be done in this direction in the current year and prospective plans.