https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_16a1f701cd779c8e336ce8e32_o.jpg
2024-cü ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, Azərbaycan Ordusunda ideoloji iş və mənəvi-psixoloji təminat üzrə zabitlər və psixoloqlar ilə təlim-metodiki toplantı keçirilib.
Əvvəlcə Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Toplantıda ideoloji iş və mənəvi-psixoloji təminatın yüksəldilməsi istiqamətində ötən il ərzində görülən işlərə, əldə olunan nailiyyətlərə və nöqsanların aradan qaldırılmasına dair məruzələr dinlənilib, cari ildə bu istiqamətdə görüləcək işlər, perspektiv planlar müzakirə olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_16a1f701cd779c8e336ce8e32_o.jpg
В соответствии с планом подготовки на 2024 год, в Азербайджанской Армии проведены учебно-методические сборы с офицерами по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению, и психологами.
Сначала минутой молчания была почтена память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя территориальной целостности нашей страны, прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
На сборах были заслушаны доклады о деятельности, осуществленной в минувшем году в направлении совершенствования идеологической работы и морально-психологического обеспечения, о достигнутых результатах и устранении недостатков, обсуждены предстоящие мероприятия и планы на перспективу.