Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2024-cü il üçün hazırlıq planına əsasən, Əməliyyat (Komando) bölmələrində taktiki-xüsusi hazırlıq üzrə məşğələlər keçirilir.
Plana uyğun olaraq, komandolar əldə edilən kəşfiyyat məlumatına əsasən daimi dislokasiya məntəqəsini tərk edərək şərti düşmənin diversiya qrupunun təxribat törədəcəyi ehtimal olunan ərazi istiqamətində hərəkət ediblər.
Əməliyyat rayonunun dərinliyinə sızan komandolar şərti düşmənin müvəqqəti sığınacaqlarının müəyyən edilərək mühasirəyə alınması və zərərsizləşdirilməsi, yaralıların təxliyə edilməsi və digər fəaliyyətlər üzrə tapşırıqları uğurla yerinə yetiriblər.
Sərt iqlim şəraitində komando bölmələri ilə keçirilən taktiki-xüsusi məşğələlərin əsas məqsədi hərbi qulluqçuların praktiki vərdişlərinin daha da təkmilləşdirilməsi, bölmələrin döyüş qabiliyyətinin yüksəldilməsi, eləcə də relyefə və hava şəraitinə uyğun maskalanma tədbirlərinin tətbiq edilməsidir.

Operations Commando units conduct tactical-special exercises in accordance with the training plan for 2024 approved by the Defense Minister.
According to the plan, the commandos, based on the received reconnaissance information, left the points of permanent deployment to assembly areas and moved in the direction of the area where the sabotage group of the imaginary enemy is probably to commit sabotage.
The commandos penetrated deep into the operation zone and successfully accomplished the tasks on identifying, encircling and neutralizing the temporary shelters of the imaginary enemy, and evacuating the wounded and other activities.
The main purpose of the tactical-special exercises conducted in harsh climate conditions is to further improve the practical skills of commandos, to increase the units' combat capability, as well as to apply camouflage measures appropriate to the terrain and weather conditions.