https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_4a1d024e53da34b976642e3d4_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2024-cü il üçün hazırlıq planına əsasən, Azərbaycan Ordusunda komandir toplanışları davam edir.
Toplanışlarda iştirakçılara müxtəlif mühəndis maneələri və minaaxtaran vasitələri ilə bağlı ətraflı məlumat verilib, piyada və tank əleyhinə minaların zərərsizləşdirilməsi qaydaları izah edilib.
Bundan başqa, komandir heyətinə döyüş hazırlığı üzrə müxtəlif mövzularda məşğələlər nümayiş etdirilib. O cümlədən şərti dayaq məntəqəsinin normativlərə uyğun olaraq tutulması tapşırıqları yerinə yetirilib.
Qeyd edək ki, toplanışlarda əsas diqqət Azərbaycan Ordusunda komandir heyətinin fərdi hazırlığının və peşəkarlıq səviyyələrinin artırılması, eləcə də liderlik keyfiyyətlərinin təkmilləşdirilməsinə yönəldilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_4a1d024e53da34b976642e3d4_o.jpg
The commander's session in the Azerbaijan Army continues in accordance with the training plan for 2024 approved by the Defense Minister.
At the sessions, the participants were given detailed information about various engineering obstacles and mine-detecting devices, and the rules on neutralizing anti-personnel and anti-tank mines were explained.
In addition, the command staff was shown classes on various topics of combat training. Besides, the tasks on occupying the imaginary support point in accordance with the regulations have been accomplished.
It should be noted that the main focus of the sessions is on increasing the individual training and professional levels of the command staff in the Azerbaijan Army, as well as improving leadership qualities.