https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_ce94cabed38040f8e30931b58_o.jpg
Cari ilin hazırlıq planına əsasən, Müdafiə Nazirliyinin məsul vəzifəli şəxslərinin və aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə Azərbaycan Ordusunda hərbi xidmətə yeni gələn çağırışçıların hərbi hissələr üzrə bölgüsü keçirilib.
Çağırışçıların hərbi hissələr üzrə bölgü prosesi elektron qaydada, xüsusi kompüter proqramı vasitəsilə tam şəffaf şəkildə icra olunub.
Şəxsi heyətin bölgüsü onların ailə tərkibi və fiziki hazırlığı, eləcə də əks-ərazi prinsipi nəzərə alınmaqla ixtisaslara uyğun yerinə yetirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_ce94cabed38040f8e30931b58_o.jpg
В соответствии с планом подготовки на текущий год, с участием уполномоченных должностных лиц Министерства обороны и представителей соответствующих государственных структур в Азербайджанской Армии проведено распределение призывников по воинским частям.
Процесс распределения призывников по воинским частям проведен совершенно прозрачно в электронном формате посредством специальной компьютерной программы.
Распределение призывников осуществлено в соответствии с их специальностью, с учетом их физической подготовки, состава семьи и экстерриториального принципа.