https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_ce94cabed38040f8e30931b58_o.jpg
Cari ilin hazırlıq planına əsasən, Müdafiə Nazirliyinin məsul vəzifəli şəxslərinin və aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə Azərbaycan Ordusunda hərbi xidmətə yeni gələn çağırışçıların hərbi hissələr üzrə bölgüsü keçirilib.
Çağırışçıların hərbi hissələr üzrə bölgü prosesi elektron qaydada, xüsusi kompüter proqramı vasitəsilə tam şəffaf şəkildə icra olunub.
Şəxsi heyətin bölgüsü onların ailə tərkibi və fiziki hazırlığı, eləcə də əks-ərazi prinsipi nəzərə alınmaqla ixtisaslara uyğun yerinə yetirilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_ce94cabed38040f8e30931b58_o.jpg
According to the training plan of the current year, the distribution of conscripts newly joined the Azerbaijan Army was held with the participation of the authorized officials of the Defense Ministry and representatives of relevant state bodies.
The process of distribution of conscripts to military units was carried out electronically, using a special computer program, in a completely transparent manner.
The distribution of servicemen was carried out according to specialties, considering their family composition, physical fitness, and exterritorial recruiting concepts.