https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_0a183a62e019b67a385868234_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun təsdiq etdiyi 2024-cü ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, Azərbaycan Ordusunun qoşun növləri, birlik, birləşmə və hərbi hissələrində yeni tədris dövrünə hazırlıq prosesi davam edir.
Yeni tədris dövrünə hazırlıq prosesi ilə əlaqədar hərbi hissələrdə sıra baxışları keçirilir, maddi-tədris bazaları, təlim şəhərcikləri, döyüş texnikası və silahlar, eləcə də şəxsi heyətin təchizatı yoxlanılır.
Bundan başqa, rəhbəredici və digər normativ sənədlərin tələblərinin icrası, tədris vəsaitlərinin mövcudluğu və tətbiqi yoxlanılır.

https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_0a183a62e019b67a385868234_o.jpg
В соответствии с утвержденным министром обороны планом подготовки на 2024 год, в видах войск, объединениях, соединениях и воинских частях Азербайджанской Армии продолжается процесс подготовки к новому учебному периоду.
В связи с процессом подготовки к новому учебному периоду в воинских частях проводится строевой смотр, проверяются материально-учебные базы, тренировочные городки, боевая техника и вооружение, а также оснащение личного состава.
Кроме того, проверяются выполнение требований руководящих и других нормативных документов, наличие и использование учебных пособий.