https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_0a183a62e019b67a385868234_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun təsdiq etdiyi 2024-cü ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, Azərbaycan Ordusunun qoşun növləri, birlik, birləşmə və hərbi hissələrində yeni tədris dövrünə hazırlıq prosesi davam edir.
Yeni tədris dövrünə hazırlıq prosesi ilə əlaqədar hərbi hissələrdə sıra baxışları keçirilir, maddi-tədris bazaları, təlim şəhərcikləri, döyüş texnikası və silahlar, eləcə də şəxsi heyətin təchizatı yoxlanılır.
Bundan başqa, rəhbəredici və digər normativ sənədlərin tələblərinin icrası, tədris vəsaitlərinin mövcudluğu və tətbiqi yoxlanılır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_0a183a62e019b67a385868234_o.jpg
In accordance with the training plan for 2024 approved by the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, preparation process for the new training period continue in the Azerbaijan Army’s types of troops, Army Corps, formations and military units.
Due to the preparation process for the new training period, drill reviews are held, material and educational bases, training camps, military equipment and weapons, as well as personnel’s provision are inspected in military units.
Moreover, the implementation of the requirements of the guideline and other regulatory documents, as well as the availability and usage of teaching aids are checked.